vydělávejte na umění

Vydělávejte na umění!

Během poslední doby se v České republice koná spoustu věcí, nad kterými je nutné se pozastavit. Jedná se o věčný a stále neřešitelný problém s nedostatkem pracovní síly na trhu, dále se jedná především o aktuální řešení demise vlády nebo se také mnohdy zmiňují i prezidentské volby, které Českou republiku postihnou během příštího roku. Na investičním a aukčním trhu se však řeší jen to, že Češi byly ochotni utratit za umění a jiné artefakty několik milionů či miliard. Rekordní rok – to je přesně ten pojem, který se nyní v aktuálním aukčním světě často říká, protože opravdu rekordy padaly v jakékoli oblasti. Bylo rekordně nejvíce prodaných děl za řadu milionů či stovek tisíc, dále přibyla díla a noví sběratelé či autoři – ve všech oblastech se tedy rekordy překračovaly, proto se není čemu divit, když se rozhodla řada lidí dát se na cestu umění, aby jejich díla byla značně vydražena.

Ovšem někteří se chtějí stát členem té druhé strany, a sice chtějí investovat a utrácet za něco, co se posléze zase zvýhodní. Chodí do nejrůznějších galerií a sledují trh – proto možná právě při další aukci udělají kup, který se jim za pár let zvýhodní natolik, že je dostane na seznam nejbohatších lidí u nás.

Investice do umění se vyplácí!

Umění je pro řadu lidí velmi zajímavá investice. Jenže mnoho lidí si myslí, že už po půl roce za koupené dílo získají dvojnásobek prodejní částky. Tak jednoduchý svět investicí v oblasti umění opravdu není. Je nutné řádně sledovat aktuální trh a udělat si obrázek o každém díle, které se vyskytne na aukci. Většinou lidé nechtějí čekat na velké vrácení peněz, proto raději od aukce odejdou, pro řadu lidí je to však koníček, který jim posléze vydělá opravdu velkou sumu peněz. Stát se aktivním obchodníkem je pro spoustu lidí také i profese, která naplňuje jejich život.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..