potravinové franšízy

Potravinové franšízové řetězce v Česku

Cestu podnikání si v současné době volí opravdu každý, protože všichni chtějí raději žít v nejistotě s tím, že se jednoho krásného dne vzbudí někde na Bali s účtem plným milionů a s firmou v České republice nebo v zahraničí, díky které se jim jmění na účet putuje takřka co minutu. Jenže na úplném začátku je sice vize důležitá, ale ještě důležitější je přečkat počáteční nezdary a dočkat se úspěšného cíle. Mělo by se myslet na to, že ze začátku nám podnik nebude prosperovat tak, jak si myslíme, a že cesta nebude tak jednoduchá, jak se může zdát tehdy, kdy přijdeme registrovat naši firmu do obchodního rejstříku. Musíme přečkat a vydržet, protože jinak neuchytíme naši firmu na trhu tak, jak si představujeme.

Pokud tedy nepodnikáme systémem zvaný franchising. Jedná se o podnikání na základě licenčních smluv, které nám umožňují podnikat pod známým jménem. Nemusíme se tedy bát toho, že bychom snad krachli, protože by se k nám báli lidé chodit. Nikoliv. Jelikož už firmu či značku lidé moc dobře znají, svěří se vám do péče a pro vás je to skvělý start do světa podnikání, který sice potřebuje vyšší základní kapitál a dostatek financí na licenční poplatek, ale na druhou stranu za počáteční úspěch to stojí.

V Česku se lidé pouštějí nejčastěji do potravinového franšízového řetězce, který v sobě nese opravdu širokou škálu obchodů. Nejsou to však jen rychlá občerstvená, která jsou lidmi naprosto vyhledávána, ale jsou to také jiné druhy potravinových řetězců – proto si je pojďme zmínit.

• Uzenářství Chodura

Například i uzenářství mají své franšízové prodejny. Uzenářství Chodura je toho přesným příkladem. Lidé si možná myslí, že podnikat pomocí franchisingu je možné pouze u celosvětově známých značek, ale proč neudělat celosvětově známou značku i z českého podniku?

• Sklizeno

Další velmi populární investiční obchod je konkrétně Sklizeno, které se stalo opravdu oblíbeným u řady zákazníků. Díky tomu, že lidé vážně navštěvují tyto pobočky, není se čemu divit, když franchisanti chtějí investovat a podnikat pod touto značkou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..