Nápady na podnikání

Nápady na podnikání: Nevymýšlejte vymyšlené. Inspirujte se.

Uvažujete o založení vlastního podnikání? Máte prostředky, ale schází vám nápad? Zkuste se inspirovat u konkurence. Nemusíte se bát, že byste někoho okrádali nebo kopírovali. Když se inspirujete něčím nápadem a ještě ho vylepšíte, trhu tím pomůžete. Ve světě se přece nevymýšlí již vymyšlené, ale pokračuje se ve vývoji již vymyšlené věci. A tak to funguje i u hledání nápadu na podnikání. Navíc ne každý skvělý nápad zaručí i jeho skvělou realizaci. Proto se chopte šance, vylepšete nějaký nápad a pusťte se do podnikání. Třeba to právě vám vyjde.

Češi mají tendenci si vše vymýšlet sami, ale přitom je daleko snazší a efektivnější odkoukat nápad od konkurence, převzít jej a ještě ho vylepšit. Pokud jste však sami natolik kreativní, abyste přišli s nápadem, který tu ještě nebyl, pak je to zajisté taky správné. Podnikání se odvíjí od nápadu, ale rozhodně jenom na něm nezávisí. A úspěch vám taky nezaručí, ať je sebelepší.

Pokud se tedy přece jen rozhodnete se inspirovat, můžete zkusit například české národní databáze, kde naleznete spousty a spousty nápadů. Databáze: Využijte intelektuální kapitál, Úřad průmyslového vlastnictví, Databáze patentů a užitných vzorů, Databáze průmyslových vzorů, Databáze ochranných známek

Jestliže nemáte problém s angličtinou, můžete využít databáze nápadů k podnikání ESPACENET, kde naleznete až 80 milionů nápadů s podrobně popsanými technickými řešeními. Databázi provozuje Evropský patentový úřad. Je přístupná všem a je zcela zdarma.

Jste nerozhodní?

Pokud máte nebo se vám zalíbilo více nápadů a nevíte, do kterého se pustit, budete se prostě muset rozhodnout. Započít a rozpracovat vícero nápadů vás bude stát spoustu sil a nakonec neuspěje ani jedna realizace. Proto se poraďte s blízkými nebo odborníky, který z nápadů je nejlepší a stojí za to ho vyzkoušet. Když to nevyjde a vám zbydou ještě prostředky i elán, pořád můžete sáhnout po dalším nápadu ze své sbírky. Nikdy to však nezkoušejte naráz.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..