Nápady na podnikání

Nápady na podnikání: Nevymýšlejte vymyšlené. Inspirujte se.

Uvažujete o založení vlastního podnikání? Máte prostředky, ale schází vám nápad? Zkuste se inspirovat u konkurence. Nemusíte se bát, že byste někoho okrádali nebo kopírovali. Když se inspirujete něčím nápadem a ještě ho vylepšíte, trhu tím pomůžete. Ve světě se přece nevymýšlí již vymyšlené, ale pokračuje se ve vývoji již vymyšlené věci. A tak to funguje i u hledání nápadu na podnikání. Navíc ne každý skvělý nápad zaručí i jeho skvělou realizaci. Proto se chopte šance, vylepšete nějaký nápad a pusťte se do podnikání. Třeba to právě vám vyjde.

Češi mají tendenci si vše vymýšlet sami, ale přitom je daleko snazší a efektivnější odkoukat nápad od konkurence, převzít jej a ještě ho vylepšit. Pokud jste však sami natolik kreativní, abyste přišli s nápadem, který tu ještě nebyl, pak je to zajisté taky správné. Podnikání se odvíjí od nápadu, ale rozhodně jenom na něm nezávisí. A úspěch vám taky nezaručí, ať je sebelepší.

Pokud se tedy přece jen rozhodnete se inspirovat, můžete zkusit například české národní databáze, kde naleznete spousty a spousty nápadů. Databáze: Využijte intelektuální kapitál, Úřad průmyslového vlastnictví, Databáze patentů a užitných vzorů, Databáze průmyslových vzorů, Databáze ochranných známek

Jestliže nemáte problém s angličtinou, můžete využít databáze nápadů k podnikání ESPACENET, kde naleznete až 80 milionů nápadů s podrobně popsanými technickými řešeními. Databázi provozuje Evropský patentový úřad. Je přístupná všem a je zcela zdarma.

Jste nerozhodní?

Pokud máte nebo se vám zalíbilo více nápadů a nevíte, do kterého se pustit, budete se prostě muset rozhodnout. Započít a rozpracovat vícero nápadů vás bude stát spoustu sil a nakonec neuspěje ani jedna realizace. Proto se poraďte s blízkými nebo odborníky, který z nápadů je nejlepší a stojí za to ho vyzkoušet. Když to nevyjde a vám zbydou ještě prostředky i elán, pořád můžete sáhnout po dalším nápadu ze své sbírky. Nikdy to však nezkoušejte naráz.

One Comment

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.