Britské hračkářství v ČR

Legendární Londýnské hračkářství v Praze!

Firma Inexad již do České republiky přivedla na základě master-franšízových licencí britské značky jako Barker nebo T.M.Lewin, které neotevřela jako franšízové obchody, ale jako vlastní.

Tentokrát však firma Inexad získala exkluzivní master-franšízovou licenci na legendární londýnské hračkářství Hamleys! Tato značka se v Británii poprvé uvedla již v roce 1760 a jako nejstarší hračkářství na světě toho pamatuje již hodně. Nejslavnější obchod Hamleys na Regent Street v Londýně otevřel o více jak sto let později v roce 1881 a pamatuje už i smutné zavření v roce 1931, kdy evropská krize donutila obchod zavřít, než jej odkoupil Walter Lines a obnovil jeho slávu.

 

Trocha Londýna konečně v Praze!

Hračkářství Hamleys jenom ve velké Británii provozuje 9 provozoven a dalších 68 jich má rozmístěných po světě. Teď se k nim konečně přidá i Česko. Na šesti tisících metrech čtverečních tak za pomoci zhruba 100 milionů korun vznikne největší Hamleys obchod v Evropě. Svou velkolepou rozlohou se také stane druhým největším na světě vůbec!

Obchod bude provozován nikoliv jako franšízový, ale jako vlastní, stejně jako u předchozích dvou společností. A čeští zákazníci budou smět do nejkouzelnějšího světa hraček Hamleys vkročit poprvé na přelomu dubna a května roku 2016. Kde? Na rohu ulic Na Příkopě a Panská, kde dříve sídlila banka.

Společnost Inexad však nezakoupila licenci jen pro Český trh, ale také pro trh zahraniční. Jedná se o licence pro sousední středoevropské země Slovensko, Polsko, Rakousko a Maďarsko. Obchody v zahraničí tak vzhledem k vysokým investicím jejich vybudování nebudou probíhat masově, ale postupně se značka Hamleys bude rozvíjet i v těchto zemích. Společnost Inexad s tím počítá.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..