Jaké otázky si položit před rozjetím podnikání?

Jaké otázky si položit před rozjetím podnikání?

Podnikání je lákadlem nejednoho z nás. Lidé zkrátka chtějí žít na volné noze, chtějí si sami organizovat čas, chtějí pracovat na svých snech, ne na snech jiných lidí. Jenže je pravdou, že podnikání není pro každého. Je třeba si před rozjetím podnikání zodpovědět několik otázek, které člověku prozradí, jestli je na podnikání připraven nebo jestli na podnikání připraven není. Přece jen podnikání není procházka růžovým sadem, právě naopak – je to dost náročná disciplína, kterou ne každý ovládá.  

Pokud si však chcete vyzkoušet, jaké to je, rozjet si své vlastní podnikání, přinášíme vám otázky, na které si musíte předem odpovědět. Dle odpovědí se rozhodněte, jestli do podnikání skutečně vpadnete či nikoli. Podle odhadů totiž neuspěje v podnikání devadesát procent začínajících podniků. Proto si opravdu upřímně na jednotlivé otázky odpovězte.  

Dokážu chvilku pracovat bez mzdy? 

Nárok na plat, to je oč tu běží. Ten, kdo se pouští do podnikání, nemůže počítat s automatickými zisky a s automatickými výdělky. Musí zkrátka budovat podnik, teprve pak se mohou zisky objevit. Je tedy třeba si zodpovědět, zdali dokážete chvilku pracovat bez nároku na mzdu. Tu totiž třeba pár měsíců neuvidíte.  

Umím prodávat? 

Umět věci lidem prodat, to je důležité pro každého podnikatele. Pokud se neumíte lidem vnutit či dostat pod kůži, nebude byznys nic pro vás. Musíte se připravit na to, že se lidem budete muset vnutit, že budete muset lidi přesvědčit o tom, že si váš výrobek koupit musí, jelikož ho potřebují a chtějí.  

Jsem připravený selhat? 

Jak již bylo zmíněno, podnikání není procházka růžovým sadem. Právě naopak. Je třeba doufat v nejlepší a být připraven na nejhorší. Jste proto případně připraveni přede všemi selhat a znovu se zvednout, oklepat se a zkusit to znovu? Kdysi bylo vyřčeno, že i pád na “hubu” je pohyb vpřed, ale takový pád ne každý ustojí.  

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.