Vyhněte se únavě, přestaňte dělat těchto pět věcí

Vyhněte se únavě, přestaňte dělat těchto pět věcí

I když se ráno probudíte s úsměvem na rtech, únava vás může zanedlouho dostihnout. Při dostavení únavy byste nejraději opět zalehli do postele a nic jiného v ten den nedělali. Pokud se cítíte bez energie, důvodem může být to, že děláte několik věcí, které vám energii berou. Pojďme si říct, jaké věci je třeba eliminovat, jelikož způsobují únavu a následně také mnohé zdravé problémy, které po únavě následují. Přestaňte dělat níže zmíněné věci a udržte si v těle energii, kterou vynaložíte při konání naplánovaných úkolů a cílů.  

Pět věcí, které způsobují únavu.  

  • Nevhodné stravování je často důvodem, proč se cítíme unavení. Fyzická únava z jídla není pojem pro lidi neznámý, pokud se neustále stravujete nezdravě a jíte jen těžké jídlo, únava se dostavuje takřka okamžitě. Pokud začnete jíst vyváženě, budete si udržovat hladinu cukru v krvi a místo rohlíku si dáte třeba vajíčka, únava z jídla bude pro vás neznámý pojem.  
  • Deprese je tak vyčerpávající! Předchází jí často bolesti hlavy nebo ztráta chuti z jídla. Pokud tedy nemáte na jídlo chuť, bolí vás často hlava, raději zajděte zavčasu k lékaři, aby se depresi předešlo.  
  • Dehydratace je také důvod, proč jste unavení. Pijte dostatek vody, tělo dostatek tekutin potřebuje. Samozřejmě pijte čistou vodu z kohoutku, a to průběžně během dne. Nesnažte se dohnat ztracené litry vody během pár hodin večer, ať si neodrovnáte ledviny.  
  • Spánková apnoe taky způsobuje únavu. Lidé se domnívají, že spí dlouho, ale v průběhu noci se dostaví spánková apnoe, tedy se v noci krátce zastaví dýchání, což vás na okamžik probudí.  
  • Anémie neboli chudokrevnost je důvodem únavy hlavně u žen. Je třeba mít dostatek železa, tkáně a orgány v těle potřebují kyslík. Potraviny bohaté na železo jsou třeba játra, fazole nebo libové maso. Vyplatí se užívat i potravinové doplňky.  

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.