Jak začít podnikat

Jak začít s podnikáním? Je důležité milovat, co děláte!

Dřív než si řekneme jak na to, uvedeme si citát jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů všech dob, Steva Jobse, vynálezce prvních úspěšných osobních počítačů. „Vaše práce vyplní velkou část vašeho života a jediný způsob, jak být opravdu spokojený, je dělat věci, které považujete za skutečně skvělé. A jediným způsobem jak provádět skvělou práci je milovat to, co děláte.“ Steve Jobs se tímto krédem řídil a díky svým skutečně skvělým ambicím založil Apple a vytvořil tak jednu z nejznámějších značek světa.

Má pravdu v tom, že nejspokojenější jsou lidé, kteří jsou spokojení i v profesním životě. A kdo z nás by nechtěl být spokojený? Jenomže opravdu spokojených lidí je na světě málo. Někdo dělá práci, kterou nemá dostatečně rád a někdo má sice vyšší ambice, ale ty jsou zároveň nesplněnými sny. Možná si tak vezmete příklad ze samotného velkého Jobse a jeho slov a neuskutečněné sny obrátíte v realitu vašeho života.

 

Jak rozjet podnikání chce vědět každý třetí zaměstnanec

Lidé v klasickém zaměstnání častokrát nebývají šťastní a rádi touží po změně. Nemají však odvahu svůj život pozměnit, aby mohli žít lépe a spokojeněji. A pokud odvahu najdou, často jim schází nápad v čem rozjet vlastní podnikání, aby jim přineslo potřebné uspokojení. Proto dál sedí v práci a sní o tom, jaké by to bylo, kdyby mohli být hlavou svého vlastního podniku a celý jej řídit. Utápějí se tak zároveň v iluzích i depresích a život jen „přežívají“.

Nápad není všechno a všechno není jen o nápadu

Chcete svůj život změnit a víte, že jedinou cestou jak toho dosáhnout je začít podnikat. Bohužel se bojíte všemožných rizik, která s podnikáním na vlastní pěst souvisí. Nenacházíte díru na trhu, neumíte si spočítat návratnost vložených investicí, vymyslet funkční plán podnikání a mnoho dalších věcí spojených se založením vlastní firmy. Ale pokud jsou vaše ambice opravdu silné, se vším se vypořádáte a uspějete, pokud vydržíte. A pokud se vám i tak zdá, že podnikání na vlastní pěst je příliš složité a riskantní, pak nezoufejte.

 

Založit firmu není jediná možnost jak začít podnikat

Na světě naštěstí existují i snazší způsoby, jak se osamostatnit a něčemu šéfovat. Nemusíte se stresovat s vymýšlením obchodních strategií, vymýšlet poutavé interiéry provozovny ani vhodné marketingové reklamy. Současně se také nemusíte bát ani neúspěchu – ten by nastal pouze v případě, že byste sami chtěli. Říkáte, že vás to zaujalo? Tak na co ještě čekáte?

Podnikejte pod známou značkou!

Franchising vám umožní stát se samostatným podnikatelem pod již vyzkoušeným podnikatelským modelem, který je již léty ověřený a funkční. Funguje to tak, že si od známé franšízové značky zakoupíte licenci k oprávněné činnosti provozovny pod jejím jménem a obchodním konceptem. Pod franšízovými koncepty si můžete představit například provozovny McDonald’s, Ugova čerstvá šťáva, obchody Intersport, Teta drogerie nebo realitní kanceláře RE/MAX a Century21.

 

A jak to teda funguje?

Když vás bude lákat podnikat třeba se zdravými šťavnatými džusy, zvolíte si franšízový koncept UGO Juice. U majitelů se budete zajímat o podmínky franšízy, a když se dohodnete, zaplatíte jim několik set tisíc korun za licenci. Oni vám na oplátku předají své know-how, obchodní plány a pomůžou vám vybudovat vaši provozovnu. Nakonec se postarají i o to, aby vám zajistili potřebnou reklamu. Vám tak zbyde na práci jen najít si pár zaměstnanců a obsloužit klientelu, která se k vám nahrne, ani nebudete vědět jak. Zařídí to známá oblíbená značka, pod kterou budete podnikat. Stanete se samostatně výdělečným podnikatelem, budete řídit svou provozovnu podle zaběhnutého konceptu a do pár krátkých let budete v plusových číslech a vést spokojenější život.

Už se nebojte začít s radikální změnou vašeho života. Začněte s podnikáním – hravě a bezpečně! A pokud za pár let narazíte na mezeru na trhu a budete chtít rozjet vlastní podnik, budete už zkušenější a nejspíš i bohatší na to, abyste si to mohli i s těmi pár riziky dovolit.

One Comment

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..