jak správně motivovat tým?

Jak správně motivovat svůj tým?

Motivace je jednou z nejdůležitějších, ale i nejsložitějších úkolů každého manažera a team leadera. Jak může team leader své pracovníky motivovat, aby sami chtěli, aby měli stejná očekávání a viděli v práci smysl?

Důležité je, aby byli lidé motivováni nejen vnějšími faktory, jako jsou finanční odměny, stabilita nebo jiné benefity, ale i vnitřními, jako jsou osobní růst, smysl a to, že je práce baví. Vedení nemá zaměstnanci pouze říkat a ukazovat jak se co dělá, ale proč by to měl on sám chtít.

Mohlo by vás také zajímat: Datová schránka zatím přináší nejeden problém.

Chválit chválit chválit

Mezi další motivace patří také chválení. Ač se to může zdát jako maličkost, právě chvála je pro nás všechny velmi důležitá. Ale i chválení se musí umět. Nejlepší chvála je taková, která je konkrétní, tedy chválí se nějaká konkrétní činnost nebo úkol. Daný kolega, zaměstnanec nebo člen týmu pak vidí, že se zajímáte o to, co přesně dělají, a že vám na tom záleží. Nebojte se chválit pravidelně, dejte si klidně do kalendáře upozornění na to, že máte někomu říci, že dobře udělal svou práci.

Přečtěte si také: Co by znamenalo zvýšení odvodů pro OSVČ?

Motivace našich stálic

Možná máte v týmu kolegy, kteří už svou práci dělají dlouho, a tak je možná těžké je povzbudit k dalším výkonům, k sebevzdělání a podobně. V tomto směru vymyslete určité benefity nebo jiné výhody, které tito zaměstnanci dostanou. Například častější možnost home office, služební auto nebo nový pracovní počítač a podobně.

Umíte 

2 Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..