investování se vyplatí více než kdy jindy

Investování je dnes důležitější než kdy jindy.

Inflace, krize a další okolnosti, které vedou k tomu, že peníze ztrácejí svou hodnotu. Investování do něčeho, co se vám po čase zhodnotí, se dnes vyplatí více než kdy jindy. Je jen na vás, zda investujete do zlata, pozemku nebo vlastního podnikání.

K čemu je investování dobré?

Máte financí dostatek, a proto nevíte, proč byste měli nad investicí přemýšlet? Máme pro vás hned několik důvodů. Finanční rezerva, odkládání na důchod a jistota. Ačkoliv teď máte dost peněz a nic vás netrápí, nikdy nevíte, co přijde, proto je rozhodně lepší mít finanční jistotu.

Dalším důvodem jsou reformy týkající se důchodů, které stále doznívají v mediálním prostoru. Zajistěte si udržení svého standardu a vytvořte si rezervu na spokojené stáří. A posledním důvodem je jistota.  Jistota je to, po čem touží každý, a je jedno, zda si prostě peníze uložíte a sáhnete na ně jen v krajních případech nebo je použijete na dovolenou, pro vzdělání svých dětí či pro koupi nemovitosti. To vědomí, že se nemusíte bát, protože máte peníze uložené a ony se vám zhodnocují, je k nezaplacení.

Přečtěte si také: Umělá inteligence ve světě podnikání.

Jak na to?

Cílem investice jsou výnosy, nejde jen o to, abyste si schovali peníze pod polštář, ale aby vám na sebe vydělaly. Předem si dobře rozmyslete, co všechno od vaší investice očekáváte a teprve poté investujte. Můžeme přemýšlet nad rychlostí zhodnocení, rizikem a schopnost proměnit peníze na investice. Příkladem se podíváme třeba na spořicí účet, kde máme téměř nulové riziko, schopnost proměnit peníze na investice je také velká a rychlá, ale zhodnocení zde bude nízké, protože úrokové sazby se pohybují jen okolo několika procent.

Podnikání

Dále můžete investovat například do nákupu zlata, jehož cena se stále mírně zvyšuje a jedná se o jistotu, kterou ale při nutné potřebě peněz asi extra rychle neproměníte. Pokud ale investujete do podnikání, máte výnosy téměř jisté a proměníte své investice v peníze velmi rychle. Jestliže vám v hlavě vrtá riziko podnikání, máme pro vás řešení v podobě franšízingu. Franšízing vám umožní rozjet vlastní byznys, ale jen s minimálním rizikem. A kterou franšízu si vybrat? Například značka Extéria Market nabízí jedinečný produkt, který sami podnikatelé hledají a chtějí. Prodává totiž komplexní služby BOZP a PO, která, jak jistě víte, je zákonná povinnost každé firmy i živnostníka.

4 Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..