extéria

Chtěl bych se dál posunout jak kariérně, tak povahově a komunikačně, říká manažer obchodního týmu Extéria

Vyzpovídali jsme mladého a úspěšného manažera obchodního týmu Extéria, který je ukázkou toho, jak rychle se dokáže člověk posunout, když má jasně stanovené cíle. Zeptali jsme se ho, v čem je Extéria jedinečná, jak si udržuje motivaci a co běžně přes pracovní den dělá.

Co vás k Extéria přivedlo? Proč jste se rozhodl právě pro tento typ obchodu?

Do Extérie jsem se dostal přes kamaráda, který zde také pracuje. Celou dobu jsem dělal prodej produktu a až teď jsem se dostal ke službě.

Pamatuji si, že jsme byli vždy v práci proškolováni o bezpečnosti práce a požární ochraně, takže jsem věděl, že je to nutnost. Proto mi tato oblast přišla jako nejlepší způsob prodeje a hlavně v podstatě nejlehčí způsob, protože BOZP je zákonem daná.

Jsou na Vaší pozici nutné znalosti z BOZP?

S BOZP jsem se předtím už samozřejmě setkal, takže základy znám. Detaily se dozvídám spíše z praxe, když komunikuji s klienty. A také díky argumentům, které probírám s techniky.

Přečtěte si také: Investování je dnes důležitější než kdy dřív.

Na jakou pozici jste nastoupil a kam jste se za tu dobu posunul?

Nastoupil jsem v září 2022 na pozici obchodního zástupce pro Ostravu a posunul jsem se na pozici vedoucího obchodního týmu.

Jaké jsou hlavní výhody Extérie? V čem je podle Vás jedinečná?

Hlavní výhody vidím určité v té komplexnosti služeb. Co se týče BOZP, většinou si klienti musí najít někoho na bezpečnost práce, dále na požární ochranu a hygienu, ale my se komplexně staráme o všechno. Za klientem tedy přijde jeden člověk a provede vše najednou –  udělá jim roční prověrku, zkontroluje pracoviště – a oni se tak mohou věnovat jen svému byznysu. Navíc mají vše vyřešeno v jeden den a nemusí dále řešit případné kontroly jiných orgánů.

S tímto balíčkem se na trhu setkám jen málokdy, většinou má konkurence jiné externí zástupce, které si sami klienti musí obvolat a vše si pohlídat. Tito externí technici už ale nepřijíždí v případě kontroly, zatímco u Extérie jsou naši technici u inspekce přítomni.

Jak vypadá Váš klasický pracovní den?

Klasický pracovní den začíná tím, že ráno vstanu (smích), posnídám. Pracovní ráno začnu přečtením e-mailů, zapnutím kalendáře, kde mám jasně rozčleněno, co budu dělat. Dále záleží na tom, co v ten týden mám – buď mám naplánované klienty, jezdím za nimi a rozvážím jim obnovy, nebo mám pohovory. Každé pondělí mívám porady, to znamená starání se o manažery. Také máme různé tréninky, kdy jezdíme do terénu s manažery a učíme je, jak mají fungovat, a ukazujeme jim příklady, jak pracovat s klienty a podobně.

Momentálně tvořím jeden tým, který bude pro Ostravu, a máme v plánu rozjet více týmů, protože Ostravsko je ohledně firem dost rozmanitý kraj.

Jak si udržujete motivaci?

Vždy si nastavuji měsíční cíl v prodeji, který bych měl mít já a který by měl mít tým. Pokud tým splní tyto cíle, tak jsou samozřejmě benefitováni, a pokud to splním já, mám radost, protože mám výdělek, který jsem chtěl za ten měsíc učinit.

Máte vysoké nároky a cíle? Jste náročný?

Sám na sebe přísný určitě jsem, jelikož i mé cíle jsou vysoké. Chtěl bych se posunout jak kariérně, tak povahově, komunikačně a podobně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..