vrátíme vám nadšení do podnikání

Opadlo z vás prvotní nadšení k podnikání? My vám ho vrátíme!

Nacházíme se na konci první třetiny roku, a zatímco v lednu je každý plný očekávání, touhy po nových začátcích a prvotního nadšení, v dubnu už z vás elán možná opadl. Co dělat, když váš impulz pro podnikání zmizel někam daleko a vy teď nevíte, co dál?

Nadšení je potřeba

Zima je vždy dlouhá a duben plný proměnlivého počasí vám na náladě nepřidá. Možná se tento neútěšný stav promítá i do vašeho podnikání, lidi mají menší zájem o vaše služby a produkty a vy najednou nevíte, kudy dál. Sny vám najednou nepřijdou tak snadno dosažitelné, jak tomu bylo v lednu. Tak co teď?

Přečtěte si také: Podnikání je proces, někdy složitý, ale rozhodně přínosný.

Udržujte se v chodu

Splín a ztrátu energie zažívá každý z nás, důležité je, abychom za tímto obdobím nezanechali moc spouště, které byste mohli litovat. Často se stane, že zbytečně od něčeho odejdete předčasně. Příkladem může být i obyčejné cvičení – stanovíte si plán, že budete cvičit každý den, a když jednou vynecháte, máte pocit, že se zhroutil domeček z karet a že nemá cenu pokračovat. Takto to ale přece není, nevzdávejte se předčasně. Zkuste tedy své současné náladě přizpůsobit podnikání, udržte ho tak, jak je a na inovace, nové schůzky a nápady se vrhnete zase jindy. Netlačte na sebe, jinak vyvoláte ještě větší nechuť.

Přečtěte si také: Skloubení rodiny a práce. Jak na to?

Pochvalte se

Opadlo z váš prvotní nadšení? Zamyslete se, proč k tomu asi došlo? Nešlo podnikání tak rychle, jak jste čekali, je toho na vás hodně, nevyděláváte tolik, kolik jste chtěli? Nic není na začátku dokonalé a bohužel nic nejde snadno. Podívejte se raději na to, co už jste dokázali a co se vám povedlo, zbytečné utápění se v negativních myšlenkách vám stejně nepomůže. Místo toho zmapujte, čím jste už zdárně prošli a jak se vám to povedlo. Uvidíte, že nadšení a elán se vám zanedlouho vrátí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..