Franšíza s domácími potřebami

Česká franšíza v podnikání s domácími potřebami

Česká společnost Velkoobchod ORION, působí v České republice již od roku 1992 a figuruje na předních místech velkoobchodů s domácími potřebami. Sídlí na okraji Litomyšle a za čtyřiadvacet let své existence se z ryze české společnosti podařilo vybudovat prosperující firmu. Vlastní také síť 96 maloobchodních prodejen Orion – český obchod pro domácnost. Prodávané zboží je mixem od výrobců z Česka, EU i z celého světa. Zboží je expedováno do prodejen a firem po celém území České republiky, Slovenska a Polska.

Společnost rozvíjí vlastní síť obchodů, ale i tu franšízovou. Již pět let shání společnost franšízanty, kteří by měli zájem vlastnit provozovnu pod jejich značkou a jsou v tom velice úspěšní. Z celkových 96 maloobchodních prodejen Orion je jich 51 z nich provozováno franšízanty jak v Česku, tak na Slovensku. Společnost má taky zájem o expanzi do Polska prostřednictvím sesterské společnosti. A letos u prodejen vyhlíží třímístné číslo. Proto, pokud máte zájem právě o franšízový koncept s prodejem domácích potřeb, uvítají vás jistě s radostí.

 

Franšízanti mají zájem o vedení více poboček

V současné době evidují 28 majitelů na 51 provozoven, což se skoro rovná dvěma prodejnám na jednoho franšízanta. A jejich zájem o provoz dalších stále roste. Je tak možné, že z plánovaných 15-18 prodejen po České republice a Slovensku bude několik smluv dohodnuto s již stávajícími franšízanty, kteří svou působnost budou chtít rozšířit.

Pro nové zájemce Tomáš Maloch, zástupce pro franšízing, upřesňuje některé vstupní požadavky. Velikost prostor pro prodejnu by nejideálněji měl mít 150 m2, ale tolerance se pohybuje od 100 do 250 m2. Za licenci a vstupní náklady složíte asi okolo jednoho a půl milionu korun. Přesnou návratnost určit nemohou, ale při ideálním průběhu můžete počítat s rozmezím dvou až tří let. Centrála vám pak bude pomáhat a radit s průběhem vašeho byznysu.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.