druhy franchisingu

Druhy franchisingu – který bude ten pravý pro vás?

Franchising je podnikání, při kterém po zakoupení licence vedete svůj byznys pod zavedenou značkou, naučíte se její know-how a postupy a nemusíte tak začínat od píky. Jaké máme druhy franchisingu?

Výrobní franšízy

Výrobní franšízy

V rámci výrobního franchisingu je vám k dispozici licence, která umožňuje výrobu a prodej určitých výrobků. Výroba produktů probíhá dle přesných specifických pokynů franchisora. Současně se poté výrobky pod jeho ochrannou známkou také prodávají.

Distribuční franšízy

V tomto druhu franšízy prodáváte produkty pod značkou, která je již na trhu zavedená a známá.

Franšízy služeb

Posledním druhem je takzvaná franšíza služeb, kdy pod značkou franšízora poskytujete určité služby.

Dle oblasti poté můžeme rozlišovat také národní franchising a mezinárodní. V národním se samozřejmě uzavírá licenční smlouva mezi franšízorem a franšízantem ze stejného státu. V mezinárodním franchisingu jsou pak ze státu odlišného.

Jaké jsou podmínky a jak si vybrat?

Pokud vás podnikání formou franšízy zaujalo, měli byste vědět, jaké jsou podmínky pro zahájení této činnosti. Zaprvé byste měli mít dostatek finančních prostředků na zřízení franšízy a na zakoupení licence. Dále byste měli mít alespoň nějaké zkušenosti z obchodování, abyste nevstoupili do neznámých vod.

Výhodou franchisingu je, že můžete začít podnikat v jakékoliv oblasti jen budete chtít. Téměř v každé oblasti již najdete franšízové koncepty, kterých můžete využít. Nejčastější jsou franšízy z gastronomie, ale i z prodeje různých výrobků a služeb. Firma EXTÉRIA přišla se svou značkou EXTÉRIA MARKET, která nabízí zajištění oblasti BOZP a PO. Oborům se tedy meze nekladou a najde si v nich to své téměř každý.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..