Včelí pyl

Znáte zázračné účinky včelího pylu?

Dnes je nutné dbát o své zdraví. Přece jenom ho máme jenom jedno, což znamená, že je načase, abychom se o něj začali trochu starat. Nezdravé jídlo nás láká na každém rohu, proto se rozhodněte dbát na svůj jídelníček, za což vám tělo nesmírně poděkuje. Do svého jídelníčku byste měli zakomponovat nejen ryby nebo luštěniny, ale taky ovoce (hlavně to tropické) a samozřejmě zeleninu. Kromě toho využijte i takzvaných superpotravin, k nimž se řadí například chia semínka nebo plody goji. Kromě toho je výjimečný i včelí pyl, který blahodárně působí na naše zdraví.

Pokud se ptáte, jak, přinášíme vám seznam věcí, na které je tento včelí produkt prospěšný. Samozřejmě najdeme mnohem více takových produktů, které jsou zdraví tak moc prospěšné, ale o včelím pylu nikdo moc neví. Je třeba proto všechny účinky včelího pylu zmínit, abychom byli moudřejší a abychom si uvědomili, že i včelí pyl je třeba zakomponovat do svého jídelníčku.

 • Zásobárna energie

Včelí pyl je plný karbohydrátů a bílkovin či dalších vitaminů. Je to tedy skvělá zásobárna energie. Včelí pyl nemusíte konzumovat samozřejmě samotný, ale můžete ho přidávat například do čajů nebo do kávy. Nejlepší je sníst lžičku kvalitního včelího medu hned po probuzením, protože pak máte energii na celý den.

• Prospívá cévnímu systému

Včelí pyl je naprosto fantastický pro náš cévní systém. Pomáhá posilovat kapilárie, ale taky posiluje cévní stěny. Kromě toho je naprosto fantastickým pomocníkem při regulaci hladiny cholesterolu v krvi. Případně dokonce řeší problémy krevního oběhu.

• Pro lepší dýchací soustavu

Včelí pyl má i protizánětlivý efekt na plicní tkáň. Tudíž najde své uplatnění u lidí, které trápí astma.

• Pro lepší zažívací systém

Pokud máte problém s trávením, je třeba zařadit včelí pyl do vašeho jídelníčku. Má v sobě velkou škálu enzymů, které pomáhají při kompletním natrávení potravy. Kromě toho zvyšuje biovstřebatelnost důležitých mikro i makro živin.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..