Proč chodit na praxe

Proč chodit na praxe?

Žijeme ve světě, který je nyní takřka bez chyby. Česká republika se dneska potýká s velice dobrou ekonomikou, máme nízkou nezaměstnanost, což vede ke zvyšování platů. Samozřejmě když se platy zvyšují, je již tradicí, že se potraviny zdražují. Kromě toho je asi jedinou chybou v celé spokojené republice to, že nejsou lidé. Nejsou pracovníci, tudíž zaměstnavatelé hledají lidi, kde mohou. Dokonce už zamířili i do zahraničí, v němž se snaží pár kvalitních odborníků přetáhnout do České republiky. Toto mínus má však i svou světlou stránku – pokud nevíte, kam máte jít studovat na střední školu nebo na vysokou, podívejte se, které obory postrádají zaměstnance a kde vás tak odmění zlatem, pokud budete šikovný.

Každým rokem se žáci základní školy a poté taky studenti středních škol rozhodují, kam vlastně půjdou dál studovat, rozhodují se, na jakou úroveň chtějí posunout své vzdělání. Jenže nabídka škol je tak široká, že nás to až znepokojuje.

Pokud si i vaše děti letos vybírají školu, na kterou půjdou, zaměřte se na obory, v nichž se aktuálně hledají zaměstnanci. Zaměstnanecká krize je bohužel dlouhodobý proces, není to nic, co se vyřeší za den.

Nejlépe uděláte, když sáhnete po takovém oboru, v němž budou mít děti dostatek praxe.

Praxe jako výhoda číslo jedna

Když děti vyjdou učňák nebo střední školu a budou v ní mít dostatek praxe, nemusí ani chodit na další školu, protože práce je v dnešním světě, v němž se hledají zkušení pracovníci, velice ceněná. Podle průzkumů získané pracovní zkušenosti a dostatečnou praxi využívá až 65 absolventů. Proč by jedním procentem nemohlo být i vaše dítě, které se snadno po vystudování či vyučení uplatní na pracovním trhu?

O jaké obory je největší zájem?

Samozřejmě dlouhodobě je zájem o informatiky, ale na to musí mít člověk hlavu. Pokud je člověk šikovný, měl by zamířit do technických oborů, protože se neustále hledají zaměstnanci například ve strojírenství, dále taky v elektrotechnice nebo taky v chemii. Právě v těchto oborech se získává praxe přímo při studiu. Stejně tak je to například v automobilovém průmyslu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..