dodavatelé energií

Na změnu dodavatele energií máte nejvyšší čas

Letní horké měsíce jsou už dávno za námi a venku už pociťujeme opět chladnější, nižší teploty. Každé ráno je sychravější než to předešlé, pomalu se začínáme připravovat na příchod sněhu a na opravdu krušnou zimu. Nicméně s tímto současným ročním obdobím přichází i čas na to, abychom se zamysleli nad změnou dodavatele energií. Přece jenom těsně před zimou už nebude zrovna vhodný čas na to, abychom někoho měnili. Dodavatel energií by se měl změnit předtím, než začne topná sezona.

V mnohých rodinách už topná sezona začala, ale mnohým lidem topná sezona začne až třeba v polovině října. Prozatím však lidé mohou přemýšlet, jestli změní nebo nezmění svého dodavatele energií. Přece jenom ceny elektřiny a plynu jsou neustále různé, stále se mění, lidé vidí nižší ceny na účtech svých sousedů. Pokud tedy chcete přejít k někomu jinému, máte na to ze zákona právo, ale udělejte to hned, než bude pozdě.

Chtějí nebo nechtějí lidé změnit dodavatele energií?

V současné době lidé nijak netouží změnit dodavatele energií. Až 65% českých domácností je spokojeno se svým současným dodavatelem, i když existují nižší. Cena se většinou odrazí na kvalitě poskytovaných služeb, s čímž jsou české domácnosti stoprocentně spokojeni. Co se týče elektřiny, tak zde by neměnilo více jak 65% domácností (konkrétně 70%).

Pokud si myslíte, že změnit dodavatele nelze během topné sezony, samozřejmě je to možné, už však budete mít jistý závazek i vůči tomu stávajícímu dodavateli, proto je lepší změnit dodavatele teď, aby se vám změna dodavatele vyplatila.

Chci změnit dodavatele – na co se mám soustředit?

Jestliže se ať už z jakéhokoliv důvodu rozhodnete pro změnu stávajícího dodavatele elektřiny a plynu, měli byste se hlavně dívat na úsporu. Řádně si ji spočítejte, a to pomocí kalkulačky úspor, kterou najdete na mnoha internetových stránkách.

Napsat komentář