Zisk v mnoha automobilkách roste

Zisk v mnoha automobilkách roste

I když se Česká republika stále potýká zejména s tím, že není dostatek pracovní síly na trhu, tuto problematiku zcela zahltí především fakt, že zisky mnoha automobilek stále rostou, což znamená, že i přes nedostatek lidí v automobilovém průmyslu (tento nedostatek sahá až ke čtyřem tisícům), dokážou automobilky svůj zisk stále držet. Tedy nyní dokonce ještě znásobit.

Vyšší zisky jsou možná způsobeny tím, že se pracovní nedostatek snaží automobilky zachránit zejména zavedením strojů, které budou sloužit jako jakési náhražky pracovníků a budou stále vyrábět stejné díly, možná ještě rychleji. Zisky se pak opravdu znásobí, konkrétně je tomu tak nejen u Škody, ale také u automobilky značky BMW, jejíž zisk se zvýšil o třetinu.  Konkrétně se jedná o jednatřicet procent – přesně to je nárůst, který tato německá automobilka zaznamenala. Jedná se zhruba o dva a čtvrt milionu eur, což je v přepočtu zhruba sedmapadesát miliard korun.

S dalším růstem se počítá i nadále

Je zajímavé, že i přes problematiku s lidmi, která sužuje samozřejmě i tuto automobilku, se počítá s dalším nárůstem čistého zisku. Je to nejspíš z toho důvodu, že tato německá automobilka dováží své automobily nejen do Evropy, ale také i do Ameriky, která je nyní v automobilovém trhu na úplném vzrůstu. Sice se Evropa spíše snižuje k horším hranicím žebříčku, Amerika se o evropské ztráty rozhodně postará, protože tam se zisky opravdu znásobí, a to hodně.

Čistý zisk se zvedl z jednoho prostého důvodu, a sice kvůli tomu, že prodej aut vzrostl v prvním čtvrtletí zhruba o pět celá tři procenta. Prodalo se tedy rekordních skoro šest set tisíce vozů značky BMW. Nejvíce se prodali zejména značky Mini nebo například i Rolls-Royce. Prodej konkrétně u těchto motocyklů se zvýšil o pět a půl procenta, čili na pětatřicet tisíc šest set třicet.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..