Překonejte sami sebe

Překonejte sami sebe díky slovům miliardáře

Do světa bohatých by chtěl určitě proniknout každý z nás, ale jen málokomu se to podaří. Mnoho lidí se totiž bojí vystoupit ze své komfortní zóny a začít dělat něco, co by je skutečně bavilo a za co by byli dokonce i dobře placení. Bohužel to však není jen tak jednoduché a možná právě proto se podnikání raději vzdají. Přece jenom je podnikání nejen o nějakém budoucím finančním i časovém zabezpečení, ale na druhou stranu se k takovému finančnímu zabezpečení musí lidé i dopracovat neustálou vytrvalostí a pílí. To už však řada lidí investovat nechce, protože mimo vytrvalosti a píle se musí zapojit i hodně času, kterého je pro řadu lidí stále málo. Není se tedy čemu divit, když se lidé rozhodnou raději být zaměstnancem než zaměstnavatelem.

Pakliže se však rozhodnete být to druhé a vydělat si velké jmění, možná byste se na svou první podnikatelskou cestu chtěli motivovat. Nejlépe se vždy motivuje od těch nyní nejúspěšnějších lidí. Jistě vás řádně motivuje i miliardář Branson, který svůj první milion vydělal už ve svých třiadvaceti letech.

I když v životě není všechno růžové, svůj milion můžete vydělat i tak

Mnoho lidí by si myslelo, že když mají doma dceru nebo syna dyslektika, nemůže se jejich dítě stát bohatým. Ovšem tomu tak zdaleka není. Skvělým příkladem je právě již zmiňovaný Richard Branson, který se nyní řadí k těm nejúspěšnějším podnikatelům a miliardářům ve Spojených státech amerických. Jeho vysněná cesta byla však doprovázena řadou problémů, mezi které se řadí například zmiňovaná dyslexie.

Nenechal se však zastrašit a rozhodl se, že ze svého „minusu“ udělá jedno velké „plus“. Nyní vlastní zhruba čtyři sta firem, které působí ve více jak třiceti zemích celého světa. Má mnoho slabých stránek, ale podle něj by každý začínající podnikatel měl tyto své slabé stránky využít a udělat z nich to, co konkurence nemá. Protože pouze tak se vítězí – nesmíme se vymlouvat na to, co je na nás špatně, ale musíme z toho naopak udělat něco fantastického.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..