Ušetřete na daních

Ušetřete na daních tisíce alespoň v příštím roce

Každý rok si ťukáme na čelo, když zjistíme, kolik musíme opět odvést státu daní. Jedná se vždy o naprosto nesmyslně vysokou částku, která stejně putuje pouze do platů mnoha politikům. Ovšem daně se podle všeho platit musí, protože nikdo z nás nechce jít za neplacení do basy. Podnikatelé tak každým rokem řeší své daňové přiznání, které v sobě nese především pečlivé zkontrolování svého dosavadního účetnictví a následujícího výpočtu částky, kterou budeme muset odvést státu. Po daňovém přiznání pak následuje i neoblíbené přehledy pro zdravotní a sociální pojišťovny. Jenže to už je oproti daním skoro nic.

Každý rok se však snažíme přijít na to, jak na daních vlastně ušetřit. Přece jenom bychom chtěli své příjmy trochu snížit pomocí výdajů, bohužel však není možné odečíst naprosto všechno, co bychom chtěli. Řada živnostníků se snaží odečíst z daní dovolenou, ovšem to jim vyjde jenom v případě, kdy se rozhodnou odjet na služební, nikoliv odpočinkovou cestu. Ušetřit tisíce korun však mohou naprosto někde jinde, proto přijďte společně s námi na to, jak takové tisíce odečíst.

• Máte děti?

Slevy na děti jsou to nejlepší, co si můžete odečíst každým rokem z daní. Vztahuje se to ovšem sice pouze na jednoho rodiče, ale pakliže žijete ve stejné domácnosti, takové ušetření alespoň z jedné strany je vážně skvělé. Slevu lze uplatnit i tehdy, kdy dítě studuje mimo trvalé bydliště. Dejte si ale pozor na to, abyste slevu ihned zrušili, pakliže se vaše dítě rozhodne nestudovat. Mnohým rodinám se stává, že daně musí zpětně vracet, a to už není zrovna příjemná záležitost.

• Máte nějaké zdravotní postižení?

Invalidní důchodci jsou především ti, kteří čerpají slevy na zdravotním pojištění. I když mají výdělky, které jim zpříjemňují jejich důchod, mohou si tuto slevu uplatnit. Mnohdy si mohou zdanit i ostatní přivýdělky. Toto však záleží pouze na nich. Pakliže však patříte k těm, kteří už žijí v celé nebo částečné penzi, měli byste si dát pozor zejména na to, abyste platili i zálohy na dani, protože na to mnoho důchodců zapomíná a pak na to i doplácí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..