franšízové řetězce

Zdravé franšízové řetězce u nás

Pod pojmem franchising má řada z nás zaregistrované to, že se jedná o označení rychlého občerstvení u nás. Není tomu ovšem zcela tak. I když se toto podnikání na základě licenčních smluv rozeběhlo nejdříve v prostředí fast foodů, tedy například se do tohoto systému zařadila společnost McDonald’s nebo KFC, nejedná se pouze jenom o systém značek, který v sobě nese takové občerstvení.

Jedná se například i o přírodní kosmetiku, o nejrůznější značky oblečení, dále také o řadu kaváren, které se do České republiky dostaly s opravdu vřelým uvítáním a následně rostoucí popularitou. Pakliže bychom však chtěli zůstat u jídla, tak se franšízové řetězce prolínají také s Bageterií Boulevard nebo například s velmi oblíbenými zdravými restauracemi.

• Ugova čerstvá šťáva

Tato restaurace nejdříve nabízela pouze zdravé nápoje. Smoothie se před zraky zákazníka mixovaly z čerstvého ovoce a zeleniny a mnohdy se přicházelo na nejrůznější kombinace, díky kterým si mohl i spokojený zákazník udělat takové smoothie v pohodlí domova. Samozřejmě i přes ukázku toho, jak se smoothie dělá, zákazníci chodí do tohoto občerstvení, i když si tento nápoj mohou vyrobit vážně ve své domácnosti.

Líbí se jim totiž samozřejmě prostředí, ale především další nabídka, která v sobě nese především nejlepší polévky, jaké jste kdy jedli, a také vynikající zdraví saláty. Ty jsou v poslední době velmi oblíbené, proto se není čemu divit, když americké rychlé občerstvení upadá. Zdravý životní styl má přednost, zejména tedy v České republice, kde se konkrétně Ugo dostal do popředí v seznamu franšízových řetězců.

• Yogoterie

Mezi novinky na českém trhu patří rozhodně také Yogoterie, která se ukázala v Česku teprve před pár lety. Ovšem zájem o to, stát se franchisantem, značně vzrostl, protože zájem zákazníků o tento zmražený jogurt je naprosto obrovský. Lidé se chtějí v létě osvěžit něčí zdravým, ale na druhou stranu něčím studeným – a to přesně tento jogurt splňuje. Samozřejmě v nabídce této společnosti nenajdete pouze zmražené jogurty, ale také například i čerstvé nápoje zvané smoothies, jež jsou taky velmi oblíbené u těch, kteří žijí zdravým životním stylem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..