peníze za teplo

Češi platí obrovské peníze za teplo

Letošní duben začal velmi slibně. Sluníčko nám svítilo takřka denně, teploty byly opravdu vysoké a pak najednou přišel déšť a ne zrovna sympatické chladné dny. To by však tak úplně nevadilo, pokud by však do České republiky i během průběhu jara nepřišla zima. Opět jsme se mohli setkat s minusovými teplotami a se sněhem, který komplikoval většinou především stav na silnicích. Jenže přesně toto není to hlavní, s čím se Češi potýkali. Díky takovému počasí jsme byli donuceni stále topit, což řadu lidí dohnalo k tomu, že topení jelo naprosto nepřetržitě a účty, které nám přišly následující měsíc, nám naprosto sebraly kyslík s plic. Na těchto účtech se totiž ukázalo, že Češi jsou doslova milovníky tepla a že si rádi dopřejí. O České republice je však všeobecně známo, že si lidé neberou nějaké servítky a že se neomezují, co se týče utrácení. Nyní se to však projevilo také v otázce tepla, protože lidé nepřestávali podle účtů a statistik topit ani tehdy, kdy venku naměřili dvacet tři stupňů Celsia.

Rodinná pohoda je více, než utracené peníze

Řada lidí si toto nesmyslné utrácení za topení ospravedlňuje tak, že přece jen rodinná pohoda není o mrznutí, ale o příjemném teple domova. Jenže už se zapomíná, že topení se během hezkého počasí může vypnout, hlavně když například nejsme ani doma. Skutečnost, že lidé nevypínali do dnešního dne topení, nikoho značně neznepokojuje, protože všichni očividně byli s tímto spokojeni. Jenže ve chvíli, kdy přišla čísla, která jsme protopili a které teď musíme uhradit, najednou všichni topení vypnuli a rozhodli se, že raději budou chodit tepleji oblečení.

Teplota v domácnosti je pro řadu lidí ideální tehdy, kdy se na teploměru ukáže hodnota zhruba dvacet jedna až třiadvacet stupňů Celsia. V takovém teple jsou naprosto spokojeni a nic jim nechybí. Pakliže teplota klesne pod dvacet stupňů Celsia, řada lidí začne panikařit a je schopna pustit topení i během horkého léta, kdy ve stínu venku naměříme třicet stupňů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..