hypotéky

O hypotéky je stále obrovský zájem

Mít vlastní dům nebo byt je snem každého normálního dospělého člověka, který si už prožil svá hříšná léta v pronájmu. Sice je pronájem stále dobrá možnost, jak bydlet, ovšem řada lidí se v poslední době rozhodla, že se raději bude zaměřovat na své vlastní bydlení. Přece jen je rozumnější, aby měsíc co měsíc platili raději hypotéku, než aby stejnou částku dávali do kapsy majiteli současného bytu, který stejně splácí hypotéku na základě svých vlastních nájemců v bytě. Tak to zkrátka chodí a až ti, co jeho byt obydlují, hypotéku splatí, najednou se v tom okamžiku začne značně vydělávat.

Jenže nyní už to tak jednoduché není – tedy, co se týče hypotéky. O hypotéky sice nyní stojí velké množství lidí, ale bohužel nyní už není tak lehké hypotéku dostat. Banky si nyní vyžadují velkou zálohu pro začátek, která by byla jakousi jistinou, že jste schopni splácet dané měsíční splátky. Jenže zároveň musíte splňovat další povinnosti a požadavky, které si stanovila Česká národní banka, která se do této problematiky dostala naprosto plnohodnotně. Pakliže se nezalíbíte České národní bance, bohužel se s hypotékou můžete rozloučit.

Úroková sazba hypoték značně roste

I když se toto může jevit jako značný problém, není to tak šílené, jako procenta, kterých dosahují nyní úroky hypoték. V současné době se úroková sazba hypoték vyhoupla skoro až ke dvěma procentům, což už není zrovna zanedbatelný úrok. I přes tuto nepříjemnost však zájem o hypotéky vůbec nepolevuje, naopak se jedná o mnohem větší zájem, který se v lidech probudil. Možná si řada lidí řekla, že raději využije tohoto úrokového procenta, než aby se spokojila s vědomím, že příští rok může být všechno jinak a možná ještě hůře. Není se tedy čemu divit, když zájem o hypotéky najednou vzrostl až k rekordním číslům. Rekord byl pokořen zejména v měsíci březnu tohoto roku, protože právě v tomto měsíci zažádalo o hypotéku přes deset tisíc lidí žijící na území České republiky. To je ostatně nejvíce za celé čtyři měsíce tohoto roku.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..