zaměstnanci

Zaměstnanci se nejlépe shání pomocí sociálních sítí

Žijeme v době, kdy bychom se bez sociálních sítí opravdu neobešli. Sociální sítě se staly naším denním společníkem, jenž nám někdy komplikuje, jindy zlehčuje život. Bez nich bychom měli život trochu komplikovanější a hlavně by se nám život trochu prodlužoval. Díky sociálním sítím přece můžeme posílat poštu rychlostí blesku a odpověď dostáváme ještě rychleji. Díky nim se pak můžeme zaměřit na pracovní nabídky a mnohdy si práci najdeme ještě ve stejný den, kdy jsme ji ztratili.

Sociální sítě jsou pro konkrétně nabídky práce naprosto fenomenální, protože na nich tráví každý člověk opravdu minimálně tři hodiny denně (taková informace vyplývá z aktuálních průzkumů). Díky tomu, že lidé na sociálních sítích tráví opravdu velkou část svého dne, častokrát si všimnou i takové inzerce, která jim jen tak vyjede na hlavní zdi například oblíbeného Facebooku. Pro zajímavost a pro zvědavost si na daný odkaz kliknou a najednou uvidí nabídku snů, po níž touží. A přesně tak se získávají noví zaměstnanci.

Nábor zaměstnanců se za poslední roky rapidně změnil

Sociální sítě udělaly v poslední době obrovský boom, díky kterému se společnosti dostaly na svůj jakýsi vrchol. Přijímání a obecně nábor zaměstnanců je mnohem jednoduší díky internetové komunikaci a zaměstnanci se taky hledají opravdu rychle, pakliže ihned pošlou své životopisy a i motivační dopis. Sociální média jsou firmami hojně využívána právě při hledání nových pracovních sil. Jedná se dokonce o čtyřiaosmdesát procent organizací, které tuto volbu využívají. Jedná se o polovinu větší procento, které takto pracovníky hledá, než tomu bylo v roce 2011.

Toto však není výhodné pro všechny. Pokud práci shánějí starší generace, které se ještě necítí na svůj důchodový věk, je to pro ně značný handicap, protože nejsou na sociálních sítích tak zběhlí. Je pravda, že se pomalu, ale jistě do internetového světa dostává velká většina i starších lidí, přesto je to pro mnohé zcela nový svět, do kterého nechtějí na stará kolena vstoupit, ale bez něj si práci bohužel nezískají.

Napsat komentář