vysněná práce

Jak najít vysněnou práci?

Práce je náš každodenní stereotyp. Každý den do ní chodíme, odsedíme si v ní osm hodin a jdeme se štěstím v očích domů. Řada lidí opravdu chodí do práce jenom kvůli tomu, že je to pro ně zdroj obživy – nechodí tam bohužel kvůli tomu, že by je to naplňovalo nebo bavilo. Jenže takto bohužel promarní velkou část svého života. Vždyť život není jenom to, co se stane o víkendu, ale to právě ta doba od pondělí do pátku, kterou si bohužel v zaměstnání, jež nás nebaví, nemůžeme stoprocentně užít.

Kdybychom však pracovali v práci, která nás baví, naplňuje a kterou milujeme, pak by to bylo o něčem jiném. Do práce bychom se těšili, nebrali bychom to jako povinnost, ale spíše jako zálibu, v níž budeme dobří. Přece jenom když děláme práci, která nás baví, tak v tom jsme opravdu dobří a neustále se toužíme zlepšovat. Tudíž dostáváme povýšení a hlavně stále vyšší plat není něco, pro co do práce chodíme, ale je to jenom takový bonus navíc.

Úspěch v dnešní době znamená dělat, co nás baví

Jen málokterý člověk je schopný si říct, co ho skutečně baví a co ho skutečně naplňuje. V dnešní době se však dá dělat naprosto cokoliv, proto až si zodpovíte tuto otázku, pak byste měli jít na pohovor do práce, kterou milujeme. Právě to je v životě skutečný úspěch – dělat to, co nás baví a naplňuje.

Své o tom věděl i jeden z nejlepších podnikatelů všech dob Steve Jobs, který řekl, že jediný způsob, jak být skutečně spokojený, je věřit, že to, co děláme, je skvělá práce. A jediný způsob, jak dělat skvělou práci, je milovat to, co děláme.

Jak najít práci, která nás baví?

Pokud nevíte, jak najít takové zaměstnání, které by nás takto naplňovalo, je zodpovědět si jednoduché tři věci, a sice musíme popřemýšlet nad věcmi, které nás baví, pak nad věcmi, v nichž jsme dobří, a taky na věci, za které by nás rád někdo platil. A právě ten střed, který nastane při spojení těchto „koleček“ je práce, která je pro vás jako stvořená.

Napsat komentář