narcisy

Zachovejte si léto doma i během podzimu – zasaďte narcisy!

Pomalu se do našich životů dostává opět podzim, který je mnohdy opravdu nevítaný, protože někdy až velice brzy přivede chladné a deštivé dny, které v nás vyvolávají jenom pocit toho, že chceme zůstat doma, ač musíme do práce. Ovšem i přes podzim si trochu teplých dnů můžeme zachovat nebo i přinést do našich domovů. Stačí si jenom zasadit pár kytiček, které při pokojové teplotě skvěle rostou, a tak si můžeme zachovat jaro nebo léto i během těch chladnějších ročních období.

Ten, kdo si myslí, že lze narcisy vidět jenom na louce v době jara, pak se mýlí. Tato jarní rostlinka je většinou k dostání v květinářstvích i v květináči, ale pouze během jara. Ovšem to neznamená, že byste si nemohli během chladnějších ročních období narcisy vypěstovat sami. Chce to jenom dostatek tepla a také světlo – sluníčko však musíme nějak nahradit, protože konkrétně narcisy sluníčko poměrně potřebují.

Ne vždy vyroste

Je však nutné zmínit fakt, že narcisy sice můžeme zasadit během podzimu třeba do květináče, bohužel však proto, že není dostatek slunce kolem nás, se většinou nepodaří každému tyto květiny vypěstovat. Přece jenom je to typicky jarní květina, ale to nevadí – za pokus to stojí.  Jestli se vám tuto květinu podaří vypěstovat, pak to bude opravdu velice ojedinělý dárek třeba k listopadovým narozeninám (a že takových podivných dárků je mnoho! Třeba i maliny se dají vypěstovat v květináči, což je pak také ojedinělý dárek, který jen tak někdo nedostává).

Jak se o narcis v květináči starat?

Ať už si pořídíte narcis na jaře nebo se ho rozhodnete vypěstovat během chladnějších ročních období, pak je nutné se o něj dobře starat. Narcis se samozřejmě nesmí přelévat, ale na druhou stranu musí mít pořád vlhkou půdu u kořenů. Nejlepší je, když pod květináčem máte klasickou mističku, do níž lijete vodu. Květina se tak napije pouze tak, jak skutečně potřebuje. Nikdy ji tak nepřelijete a nikdy vám tak vaší vinou neuhyne. Dostatek světla je ten druhý důležitý požadavek, který tato květina ke svému životu potřebuje.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..