co zabíjí kreativitu

Co zabíjí naši kreativitu?

Každý podnikatel, pokud si založí svůj vlastní podnik nebo živnost, by měl být neustále kreativní. Pouze kreativita a nápady nás odlišují od konkurence a hlavně nás nenechávají stát na mrtvém bodě. Abychom přinášeli našim klientům stále něco nového, musíme být stále kreativní, jenže mnohdy kreativita trochu pokulhává. Možná bychom tedy mohli popřemýšlet nad tím, proč vlastně kreativita mnohdy stávkuje.

Být kreativní je dneska obecný pojem. Bez kreativity bychom ale rozhodně nezaujali naše zákazníky, rozhodně bychom nevyhráli před konkurencí. Kreativita je v podnikání poměrně důležitá a jistě to ví každý podnikatel, který má s kreativitou co dočinění.

Pojďme si však říct, co kreativitu zabíjí. Když budeme vědět, co ji zabíjí, lehce s tím pak budeme bojovat.

• bojíme se

Velice často naše myšlenky obstoupí strach. Pokud se bojíme, většinou myslíme jenom na starosti, nikoliv na to ostatní. Naše mysl je zahalená. Často naši kreativitu zastíní myšlenka, že to děláme špatně, že to je asi chyba.

• porovnáváme se

Naše kreativita pokulhává, pokud si neustále říkáme, že někdo je lepší než my. Je třeba trochu nápadu věřit, ať už je vlastně nápad jakýkoliv. Žijeme v době, v níž nejsou žádná omezení, v níž se fantazii meze nekladou, proto bychom měli dávat prostor i těm nejvíce neuvěřitelným nápadům.

Jak kreativitu podpořit?

Pokud pozorujeme, že naše kreativita pokulhává, měli bychom ji trochu podpořit. I tato dovednost se dá trénovat, jako skoro všechno. Například nám pomůže zapisování našich nápadů. Jistě znáte chvilku, kdy vám do hlavy přijde nápad, ale jak musíte udělat mnoho jiných věcí, tak na ten nápad zanedlouho zapomenete. Tomuto byste se mohli vyvarovat, pokud byste zapisovali vaše nápady.

Taky byste mohli chodit na nějaké výstavy nebo přednášky lidí, kteří svými názory a nápady mohou přispět i do vašeho podniku. Inspirujte se a podpořte svou kreativitu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..