pokojové rostliny

3 druhy rostlin, které se vážou k podzimu

Podzim je velice sychravý měsíc, během kterého se hlavně staráte o svou zahradu, protože je třeba ji připravit k zimnímu spánku. Vertikutujete trávník a samozřejmě hrabete listí. Ženy i nadále dbají o krásu své zahrádky a vysazují oblíbené květiny, které k podzimu neodmyslitelně patří. Jestli nevíte, jaké květiny byste měli vysázet na svou zahrádku, přinášíme pár podzimních tipů.

• chryzantémy

Chryzantémy jsou samozřejmostí podzimu. Nejčastěji se kupují obrovské chryzantémy v květináčích, které jsou opravdu objemné. Buď se dávají na zahrádku, nebo před dům, nebo taky velice často jako ozdoba na hřbitov (přece jenom v době Dušiček bychom měli mít hroby svých blízkých v pěkném stavu).

• růže

To nejlepší, co můžete na svou zahradu během podzimu vysadit, jsou růže. Pro ně je podzim to nejlepší období, kdy dostanou zkrátka to, co ke svému životu potřebují. Je dostatečně vlhko, půda není vysušená, ale ani zmrzlá. Je to zkrátka tak akorát!

• sukulenty

Určitě si chcete na své zahrádce vypěstovat i takové druhy květin, o které se nemusíte nijak starat. Jsou jimi sukulenty, které se vysazují nejen na zahrádce, ale taky v květináčích. Oblíbené jsou hlavně na domácích skalkách, protože jsou ojedinělé a nevadí jim žádné roční období.

• jiřiny

Podzim hraje taky do karet jiřinám. Tyto krásné kytičky je třeba sázet v trsech, protože jedině tak vyniknou svou ohromnou krásou. Ve váze na jídelním stole rozkvetené taky vypadají vážně krásně.

Mimochodem – podzim je dokonalé období pro pěstování hezkých květin na zahradách. Je sice chladněji, ale květinám to nevadí, pokud se nejedná o typické jarní druhy květin, jako jsou narcisy nebo tulipány. Půda je pro ně opravdu příznivá – není moc suchá, ani moc mokrá či zmrzlá. Navíc se o květiny nemusíte nijak starat, protože sem tam zaprší a sluníčko svítí minimálně, proto jejich půda tak rychle nevysychá.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..