sebejistota je důležitá

Sebejistota je dnes důležitá. Tipy, jak vypadat sebejistě

Pokud máte svůj vlastní podnik nebo pokud jdete na nějaký pohovor, pak byste jednoznačně měli působit sebejistě. Sebevědomí je dneska velice ceněné. Pokud vypadáte sebejistě a sebevědomě se taky cítíte, pak získáte všechno, po čem toužíte. V dnešním světě totiž nevyhrávají ti, kteří se bojí, ale ti, kteří vypadají, že se nebojí, i když možná mají trochu strach. Vypadat sebejistě ale není zrovna lehké. Jestliže to neumíte, přinášíme vám návod na to, jak sebejistého vzhledu docílit.

Dbejte na oční kontakt, ten je nejdůležitější

Nejdůležitější je přímý oční kontakt. Nikdy se výrazněji nevyjádří rozpaky, než tak, když budete uhýbat pohledem. Sebejistota z vás musí vždycky zářit a nejlépe ji projevíte tak, když budete neustále udržovat oční kontakt. Není to ale vůbec jednoduché, protože už od pradávna máme tendenci uhýbat pohledem, bohužel.

Sebejistota bude z vás zářit třeba už jenom tehdy, kdy budete procházet ulicí, aniž byste se dívali na displej telefonu nebo na jinou elektroniku. Díky očnímu kontaktu se pozná, že vám na druhém záleží, že vnímáte všechno důležité, že dáváte při schůzce pozor.

Nezapomínejte stát zpříma, žádné krčení

Pokud s někým komunikujete ve stoje, je důležité, abyste stáli zpříma. Nikdy se o nic neopírejte – to nejen, že nevypadá dobře, ale taky to budí dojem, že je vám strana, s níž mluvíte, jedno, ukradená, že ji nerespektujete. Stát zpříma vám navíc dodá energii a budete budit dojem toho, že jste aktivní, protože stát zpříma to dá zkrátka zabrat.

Hlavně buďte v klidu!

Rozpačitý člověk nepůsobí sebejistě. Snažte se být vždycky v klidu, i když to s vámi lomcuje z jedné strany na druhou. Pokud se budete ošívat, budete házet rukama kolem sebe, přešlapávat nebo klepat nervózně nohou, nebude to vůbec vypadat hezky, ale naopak budete působit nesebevědomě a rozpačitě.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..