miliardáři přispívají

Kolik čeští miliardáři přispívají na charitu?

Každý by chtěl být v dnešní době bohatý. Být bohatý znamená mít všechno, co chceme. Můžeme si koupit, co chceme, můžete si vybudovat, co chceme. Je to zkrátka jakýsi jednodušší život, který můžeme prožít naprosto naplno. K bohatství však vede poměrně trnitá a dlouhá cesta. Své o tom ví i nejbohatší lidé České republiky, kteří se však se svým bohatstvím rozhodli podělit s těmi, kteří to skutečně potřebují. Kdo a kolik přispívá na charitu?

V minulém čísle časopisu Forbes jste se mohli dočíst o zajímavém žebříčku nejbohatších lidí České republiky. Jedničkou v tomto žebříčku je stále neporažený Petr Kellner, kolem kterého se však snáší supi plní různých spekulací. Mnoho lidí ho má za takzvaného bílého koně, jiní dokonce tvrdí, že vůbec neexistuje. Na druhém místě se ukázal Andrej Babiš, který se aktuálně raduje z vyhraných voleb.

Pojďme si však říct, kolik miliardáři v České republice přispívají na charitu. Kdo si tedy nenechává jmění jenom pro sebe a kdo se s ním podělí i s ostatními, kteří peníze skutečně potřebují?

• Andrej Babiš

Když už jsme zmínili Andreje Babiše, tak bychom u něj mohli chvilku zůstat. Jeho majetek nyní činí zhruba nějakých 88 miliard korun. Na charitu se však rozhodl i se svým procentuelním podílem majetku, který činí zhruba 0,13%, dávat pravidelně zhruba 112 milionů korun. I když je to člověk takový, jaký je, musí se mu nechat, že potřebným přece jenom něco přidává.

• Petr Kellner

Když jsme taky zmínili nejbohatšího Čecha a jednoho ze sta nejbohatších lidí světa, je třeba si říct, jestli i on přispívá na charitu. Bylo by zvláštní, kdyby se svým majetkem, který nyní činí zhruba 310 miliard korun, nepřispíval charitě. Jeho příspěvky se pohybují kolem devadesáti milionů korun.

• Daniel Křetinský

Majitel Sparty Daniel Křetinský si nyní výrazně polepšil. Jeho jmění je zhruba 50 miliard korun a rozhodl se na charitu přispívat 40 milionů korun.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..