Z jakého mobilu podnikat?

Z jakého mobilu podnikat?

Podnikání online je dnes jedním z nejjednodušších a nejpřístupnějších způsobů podnikání. V době, kdy si můžeme online založit i samotné podnikání, a to včetně zařízení virtuální pobočky, abychom nepodnikali doma, se samo o sobě nabízí i podnikání z mobilu. Jenže, po jakém telefonu sáhnout, aby splňoval nároky, které na něj budeme klást? To záleží na oboru podnikání, do kterého se pustíme.

Online služby

Podnikání z mobilu, kdy poskytujeme některou z mnoha stovek druhů online služeb, se neobejde bez častého surfování na internetu. A to vyžaduje spíše větší obrazovku a samozřejmě výkonný mobil s vyšší kapacitou baterie, s novějším procesorem složeným z více jader, která mají odstupňovaný výkon.

Když se na tyto požadavky podíváme konkrétně, měli bychom pátrat po telefonu s alespoň 4 GB operační paměti RAM, lépe se 6 GB RAM. Úložiště by nemělo jít pod 64 GB, ale lépe uděláme, když sáhneme po modelu se 128 GB. Co se jader procesoru týká, měla by tu být jádra tří typů, a to jak jádra s nižším výkonem pro udržovací operace, tak jádra se středním výkonem pro procesy běžného provozu, ale i jádra nejnovější, která zajistí vysoký výkon při náročných operacích.

Co se obrazovky týká, jistě bychom neměli jít pod šest palců, protože při surfování budeme potřebovat větší plochu, jistě budeme využívat i rozdělení obrazovky do dvou oken. Rozlišení displeje by mělo být full HD. Zaměřit bychom se měli i na grafickou kartu a také na technologii příjmu a odesílání dat (zda je telefon připraven pro 5G), dále na typ Wi-Fi, kde budeme potřebovat vyšší rychlost přenosu pomocí IEE 802.11ax.

Výkonné mobily na této úrovni často mívá v cenové akci Alza leták. Navíc v tomto obchodě bývají přidány i záruční a pozáruční služby, možnost si mobil pojistit pro případ krádeže či rozbití, nebo ho platit na splátky, nepůjde totiž o zrovna levnou záležitost. Rychlost dodání bývá díky Alza boxům a dopravě až nepřekonatelná, takže si leták Alza rozhodně nenechte ujít.

Stále na příjmu

Jestliže je vaše podnikání spíše charakteru „mluvícího“, kdy jste většinu času v telefonickém kontaktu se svými klienty, je lépe jít cestou menšího smartphonu s menší obrazovkou, kterou přece jen nebudete až tolik intenzivně využívat. I procesor může být z pomalejších (cirka 3 GB RAM) a ani jádra není nutné mít prvotřídní.

Vstupní náklady pro pořízení takového telefonu bude cirka třetinový, ve srovnání s mobilem pro online služby, protože i displeji bude stačit jen HD rozlišení, data mohou fungovat jen na 3G nebo 4G síti, bude to dostatečné.

Kam se ovšem vyplatí zainvestovat, budou chytré hodinky a mikrofonem a s reproduktorem. Zajímavou nabídku chytrých hodinek můžete potkat v letáku Mall, kde se na ně cenové akce poměrně často zaměřují. Mall už si znovu vydobyl pověst spolehlivého eshopu, který dodává zboží do následujícího dne. A navíc můžete za hodinky zaplatit, až si je doma rozbalíte, a to díky službě Mall Pay.

K čemu ony chytré hodinky? K telefonování s vašimi klienty i během doby, kdy nemůžete držet mobil u ucha. Například v autě (pokud v něm ještě nemáte Bluetooth), nebo v době, kdy zkrátka kdykoliv jej chcete ponechat v kapse. Díky chytrým hodinkám budete mít stálý přehled o dění ve vašem telefonu (o všech telefonátech, zprávách emailech, upomínkách z kalendáře nebo z úkolníčku), aniž byste museli na mobil sáhnout.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..