Kdy se lidé obrací na právníky?

Kdy se lidé obrací na právníky?

Spory, které musí řešit právníci, známe hlavně z amerických seriálů nebo z amerických oblíbených filmů. Pravdou však je, že právníci jsou zapotřebí nejen při natáčení amerických snímků, ale jejich pomoc se nám může hodit i v běžném životě. Mnozí lidé si myslí, že pokud nebudou zavřeni nebo nebudou obviněni z trestného činu, s právníkem do styku nepřijdou. Je to však další mylná domněnka kolující v hlavách nejednoho z nás. Na právníky se Češi obrací z mnoha důvodů, například se na ně obrací kvůli rodinným sporům. 

Pokud jste si v minulosti pokládali otázku, kdy se na právníky jako takové obracíme, máme pro vás odpověď. Z nedávných průzkumů vyplývá, že Češi mají s právníky opravdu hodně zkušeností. Víte, kdy nejčastěji se Češi na právníky obrací? 

Když se vyskytnou rodinné spory 

Jak již bylo zmíněno, Češi se nejčastěji obrací na právníky kvůli rodinným sporům. Z průzkumů vyplývá, že se s právníky setkala zhruba pětina respondentů jen během minulého roku. Taktéž ze zmíněných průzkumů vyplývá, že zkušenosti s právníky mají hlavně starší lidé, kteří za služby právníků zaplatí do pěti tisíc korun. 

Pokud bychom měli být konkrétní, rodinnými problémy se myslí například dědické řízení, spor v rodině nebo podobný problém, který není lehké s chladnou hlavou vyřešit bez právníka. Taktéž se na právníka lidé obrací v případě otázky bydlení nebo zaměstnání. 

Lidé se dívají na ceny 

To bychom ale nebyli Češi, pokud bychom se nedívali na ceny. Lidé hledají nejlevnější pomoc, ale často nejlevnější právníci nejsou tou nejlepší pomocí. Jak již bylo zmíněno, nejčastěji se platí do pěti tisíc korun za právnické služby. 

Samozřejmě najdou se mezi námi i jedinci, kteří se na právníky neobrací proto, že se bojí vysokých nákladů. Advokáti si dnes účtují různé částky, najdou se však kvalitní právníci za dobré ceny.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.