Jak by mělo vypadat vaše ráno?

Jak by mělo vypadat vaše ráno?

Ráno dělá den, o tom není sporu, to je všeobecně známý fakt. Podle toho, jaké máme ráno, bude vypadat také náš následující den. Vše se samozřejmě odvíjí od toho, jak se vyspíme, ale podíl na bezvadném ránu má i naše snídaně. U ní je třeba si dávat pozor na to, co jíte. Přece jen když si dáte koblihy a sladké kakao, po kterém vám bude jen těžko, v práci nebudete neproduktivnější. Navíc cukry se z této snídaně zkrátka rychle vypaří. Pro dobré ráno proto snídejte to, co vaše tělo nabije energií. A vyvarujte se mimo jiné i několika dalším věcem, které mohou ráno jen zkazit.  

Po probuzení nesahejte hned po telefonu 

Snídat musí nejen naše tělo, ale také náš mozek. Pokud ho však hned po probuzení začneme zahlcovat fotkami ze sociálních sítí nebo tím, co naši přátelé dělali v noci, bude to pro něj stejné, jako když tělo snídá spoustu cukrů. Na probuzení super, ale produktivita je ta tam. Dopřejte mozku po ránu raději něco výživnějšího a místo po telefonu sáhněte třeba po knížce nebo novinách, v nichž se dočteme o aktuálních událostech.  

Když čtení není pro vás to pravé 

Samozřejmě se mezi námi mohou najít lidé, kteří nejsou do čtení tak zapálení jako ostatní. Pro ně je tu možnost psát. Pište cokoli, co vás napadne, třeba jen to, za co jste vděční. Mozek se tím skvěle nastartuje, uspořádáte si po ránu své myšlenky a budete po celý den uvažovat tak, jak byste měli.  

Už jste zkoušeli meditaci? 

Nemusíte samozřejmě meditovat dlouhé hodiny, postačí pár minut klidné meditace. Stačí se třeba hned po probuzení posadit na postel a poslouchat zvuky, které jaro z otevřeného okna vydává. Jen zhluboka dýchejte a vnímejte sami sebe.  

Začněte den inspirativním rozhovorem 

Pokud nemáte moc času, co si u snídaně pustit aspoň inspirativní rozhovor? Na internetu najdeme hromadu zajímavých rozhovorů, které rozhodně stojí za poslechnutí. Některé jsou delší, jiné kratší. Navíc třeba při takových rozhovorech přijdete na zajímavé nápady a myšlenky, které se vám v zaměstnání mohou hodit.  

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..