Návyky a vlastnosti miliardářů, které vybudujte také vy

Návyky a vlastnosti miliardářů, které vybudujte také vy

Každý člověk by chtěl být miliardářem, ale jen málokterý člověk si uvědomuje, kolik práce za tímto označením stojí. Člověk by měl nejen vybudovat firmu, která mu bude přinášet dostatek peněz, ale také by si měl vybudovat jisté návyky a vlastnosti, které jsou pro miliardáře typické. Pokud jste už zhlédli nový žebříček nejbohatších lidí světa, podívejte se na jednotlivé miliardáře v žebříčku a zodpovězte si otázku, co je asi spojuje. Odpovědí jsou již zmiňované návyky a vlastnosti, které u sebe můžete vybudovat taky. Jaké že to návyky a vlastnosti jsou? 

Skromnost 

Podívejte se na každého miliardáře v žebříčku nejbohatších lidí zvlášť. Jen málokterý z nich žije rozhazovačným způsobem života. Drtivá většina z nich dává peníze na charitu, jezdí ne zrovna v nejnovějších vozech a jejich oblečení není jen od těch nejdražších návrhářů světa. Samozřejmě je otázkou, jestli je jejich skromnost opravdová, ale doufejme, že ano.  

Neustále se učí 

Žádný učený z nebe nespadl a nikdy nejsme tak chytří, abychom se něčemu novému nenaučili. To jsou dvě pravidla, kterými se miliardáři řídí. Nepřestávají se učit ani ve svých letech, například finančník a investor Warren Buffett přečte nejméně pět set stránek denně. Taktéž Oprah Winfrey nebo Elon Musk jsou vášnivými čtenáři. Zařaďte četbu či jiný způsob učení i do svého života, zkuste si číst třeba hodinku denně.  

Cvičí 

Ve zdravém těle, zdravý duch. I to je pravidlo, dle kterého se miliardáři řídí. Každé ráno nebo večer si zacvičí, protáhnou partie a jejich mozek se tím okysličí. Nemusíte cvičit hodinu denně, ale zkuste to aspoň s deseti minutami denně.  

Nenechají se odradit 

Když vám někdo řekne, že to nejde, nechte ho v tom – je to jen jeho názor, který. mu vyvrátíte jen tak, že to dokážete. Nenechávejte se odradit od svých snů, věřte jim, protože jen když jim budete věřit vy, budou jim věřit i všichni ostatní. 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..