youtubering jako podnikání

Youtubering jako podnikání – jak to s ním bude dál?

Před pěti lety se o Youtube říkalo, že to bude budoucnost tohoto rychlého, internetového světa, ale dnes je všechno jinak. Youtubering jako podnikání už padá ke dnu, youtubeři se musí začít shánět po jiných pracovních příležitostech, protože Youtube je najednou nemůže uživit. Co se stalo, kdy to všechno začalo a jak to bude dál?

Zhruba před pěti lety byl Youtube na svém vrcholu. Začaly se o videa lidí zajímat společnosti, začaly jim nabízet reklamy. Mnohé celebrity se zviditelnily hlavně díky tomu, že ukazovaly svůj život na veřejnosti, že se nebály natáčet svá videa, která lidé sledovali, protože to bylo mnohem zajímavější než jejich život. Díky sledovanosti se hrnuly nabídky reklamy a najednou i třináctileté děti začaly vydělávat klidně i miliony měsíčně. Jenže teď je to všechno naprosto jinak.

Konkrétně v březnu se z ničeho nic stalo, že Británie stáhla z oblíbeného Youtube své reklamy. Důvodem bylo to, že se najednou začal hromadit nejen rasistický, ale také sexuální a obecně velice nenávistný obsah. Youtube tak z ničeho nic začal ztrácet na své síle a jeho příjmy klesly o několik set milionů dolarů.

Co to znamenalo pro youtubery?

Pokud si pomocí youtube začal někdo vydělávat jako takzvaný youtuber, zvykl si zřejmě na to, že mu do kapsy putovaly třeba desítky, stovky až dokonce miliony korun co měsíc. Jenže díky tomu, jak nyní musel Youtube vyhodit řadu videí, které měla jakýkoliv špatný obsah, najednou se příjmy youtuberů snížily o více jak osmdesát procent. Nastal tedy čas na změnu – youtubering už není podnikání, které by nás dokázalo uživit.

Existuje nějaký slovník zakázaných slov či pojmů?

Šílené je, že pokud byste chtěli točit video, tak nevíte jaké. Žádný slovník pojmů, kde byste našli všechna zakázaná slova nebo pojmy či sousloví totiž neexistuje.

Jak to bude s youtuberingem dál, to se neví, ale už teď je jisté, že to není naše budoucnost. Před pěti lety se říkalo, že přesně internetový svět pod vedením Youtube si podmaní ten skutečný svět, ale teď to jde zcela jiným směrem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..