správné akcie

Podle čeho poznáte správnou akcii?

Do světa investování se v dnešní době hrne každý neznalý. Je to kvůli tomu, že vidina znásobení zisku je opravdu velice lákavá, ovšem ne každému se podaří dobře investovat. Řada lidí naletí nějakému potulnému investorovi, zatímco by se raději měli dát svou vlastní cestou. Nicméně pokud investování nerozumíte, pak je to těžko. Na internetu však narazíte na několik rad, díky kterým rozhodně v tomto investičním světě nenaletíte, jen se jich musíte držet.

Pokud byste zatoužili investovat do akcií, je to trochu jiné, než investice do nemovitostí nebo do dluhopisů. Jedná se o riskantnější formu investování, ale pokud se vydaří, pak z vás může být nesmírný boháč. Správná akcie se však nepoznává zrovna jednoduše. Na investičním trhu se setkáte s hromadou možných akcií, do nichž můžete investovat, ale jenom do některých z nich se opravdu vyplatí investovat tak, jak by se mělo.

Jestliže nevíte, jak vysledovat tu správnou akcii, pak pro vás máme několik ukazatelů, podle nichž poznáte, že právě tato akcie vám vynese hotové jmění, díky čemuž už budete moct seknout se svým zaměstnáním a žít nový život podle svého.

Co je nutné sledovat?

Každá akcie by měla mít k dispozici své účetní výkazy, tedy výsledovku, rozvahu a také výkaz cash-flow. A právě v těchto papírech se vy musíte prohrabat – je nutné sledovat za posledních deset let hlavně marži, tedy hrubou marži a tu čistou. Hrubá by měla být vyšší než 40%, čistá zhruba 20%. Pokud je čistá marže pod deset procent, pak se nevyplatí do této marže investovat.

Je nutné taky sledovat čistý zisk, pokud v posledním desetiletí nějak výrazně kolísá, nevyplatí se to, tudíž raději ruce pryč.

Existuje toho mnohem více

Je však nutné sledovat mnohé více než jenom zmíněné artikly, nejlépe je vyhledat si společnost, která dlouhodobě generuje hodnotu dané akcie.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..