minimální mzda letos

Minimální mzda v tomto roce a daňová oblast

Peníze jsou zkrátka potřeba, to se musí uznat. Bez práce bychom jenom stěží mohli v dnešním světě žít, proto je skvělé, když máme alespoň nějaké zaměstnání, i když by bylo placené minimální mzdou. Jaká ale minimální mzda byla letos? Byla dostatečná či nikoliv? A jak tomu bude v příštím roce? Pojďme se této záležitosti podívat na zoubek.

Pokud bychom se zajímali o mzdu v uplynulých letech, všimli bychom si, že se minimální mzda vždy zvedla zhruba o sedm set korun, tedy hlavně v posledních třech letech. Vloni se zvedla minimální mzda už o tisícikorunu, což byl poměrně úspěch. Letos tak byla minimální mzda stanovena na částce 11 tisíc korun.

Co to znamená v daňové oblasti?

Jestliže bychom chtěli spojit minimální mzdu s daňovou oblastí, pak bychom přišli na následující. V daňové oblasti znamená takto vysoká minimální mzda hlavně zvýšení minimálního příjmu, který je potřebný k výplatě daňového bonusu.

Také to samozřejmě souvisí i se zvýšením maximální roční částky školkovného, což jsou vlastně slevy za umístění dítěte. Ty se vyšplhaly z necelých deseti tisíc korun (z 9 900 korun) na jedno dítě za rok minulý na těch 11 tisíc za letošní rok.

Jaká bude minimální mzda příští rok?

Příští rok se nemusíme obávat toho, že by se minimální mzda hnula jenom o dalších sedm stovek. Kdepak, taková doba je už dávno pryč. Nyní si konkrétně přilepšíme o více jak o tisícikorunu. Z jedenácti tisíc se minimální mzda v České republice posune ke krásným 12 250 korunám.

Tato částka už byla vládou schválena a nabude v platnosti konkrétně 1. ledna příštího roku. Samozřejmě se s tímto navýšením minimální mzdy bude pojit také navýšení různého pojištění, hlavně tedy důchodového a zdravotního. Každé plus s sebou bohužel nese i nějaké to mínus. Tak to je a tak to bohužel/bohudík i bude.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..