podnikat v nemovitostech

Toužíte podnikat v nemovitostech? Jaké byty v Praze koupit?

Podnikat můžeme ve všem – dokonce si můžeme začít skupovat byty a nahrnout se do podnikání tak, že je začneme pronajímat. Jenže v současné době se ceny nemovitostí tak zvedly, že se do tohoto stylu podnikání nehrne kdekdo. Jestliže však toužíte právě po tomto podnikání, máme pro vás typy, jaké byty si koupit – tedy konkrétně se jedná o pražskou oblast.

Byty v poslední době velice vzrostly na své ceně, ale nejen jako nemovitost, ale také stoupla cena nájmů. Jedná se hlavně o nájmy v univerzitních městech. Nejvíce si tak vydělají hlavně majitelé bytů v Brně, v Olomouci, v Ostravě, ale hlavně taky v Praze. Konkrétně v Praze je však začátek velice krušný, protože ceny nemovitostí jsou zde mnohem vyšší než jinde.

V nedávné době se zpřísnila hypotéka. Dává se pozor hlavně na abnormálně velké sumy peněz. Jenže enormně drahé jsou právě ceny bytů, tudíž zažádat si o enormně vysokou hypotéku je nutností. Pojďme si zmínit, jak za poslední dobu vzrostly ceny za metr čtvereční a jaké byty se vlastně v Praze vyplatí koupit.

Jak vzrostly ceny za metr čtvereční?

Pokud byste zatoužili po bytě v centru Prahy, tedy v Praze 1, kde průměrně nájem za měsíc sahá u jednopokojového bytu klidně na dvacet až pětadvacet tisíc za měsíc, pak si připravte pěkně velkou sumu. Za m2 totiž zaplatíte přes sto deset tisíc korun. A to opravdu není žert, ale holý fakt, bohužel.

Potom to už samozřejmě klesá, ale ne o moc. Průměrně dostanete m2 za nějakých 70 tisíc korun. Pod šedesát tisíc zaplatíte v Praze 9, kde je mimochodem nejlevněji.

Jaké byty se vyplatí v Praze koupit?

Pojďme se však nyní zaměřit na to, jaké byty máme vlastně v Praze kupovat. Nejlepší je koupit si menší byt 2+kk, který je ideální pro pár s nějakým domácím mazlíčkem. Takové byty najdete za nejlepší ceny poměrně v celé části Prahy (tedy kromě Prahy 1). Nejlepší je vybrat si takový byt na Smíchově nebo například na Pankráci.

Jelikož se za pár let začne stavět metro D, tak se vyplatí koupit byt hlavně kolem plánovaných stanic, protože jak tu metro bude, cena bytů v panelácích výrazně stoupne.

Pokud byste se nebáli investovat do trochu dražších bytů, pak sáhněte po velkých bytech v centru Prahy, které jsou za více jak 150 tisíc korun za jeden metr čtvereční. Jenže o takové byty, které jsou velké třeba 4+kk, je největší zájem z řad cizinců.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..