Bill Gates

Co radí v podnikání Bill Gates?

Mnoho lidí by se chtělo zařadit k těm podnikatelům, které dneska zná každý. Ne však pro své podnikání nebo pro službu, kterou nabízejí, ale kvůli jejich bohatství, které je pro běžné lidi naprosto nepředstavitelné. Ovšem svého velkého majetku by tito úspěšní lidé nedosáhli, pokud by se nepustili do podnikání. Své o tom ví také Bill Gates, který se donedávna mohl pyšnit nejbohatším mužem světa.

Billa Gatese známe rozhodně díky společnosti Microsoft. Služby této společnosti používáme dnes a denně a dnes a denně se tento muž stává bohatší a bohatší. Samozřejmě cesta k tomuto bohatství nebyla jednoduchá. Po opravdu těžké cestě se však stal následně nejbohatším mužem světa. Tento post si držel vlastně až do letošního roku (celkově tedy zhruba čtyři či pět let), ale nyní ho předehnal někdo zcela jiný, ovšem Bill Gates to rozhodně tak nenechá a rozhodně se vytáhnout několik es z rukávu.

Nicméně pokud podnikáte a toužíte se alespoň trochu přiblížit k tomuto velkému podnikateli, pak je jasné, že někdy se cítíte v podnikání jako kdyby na mrtvém bodě. V té době potřebujete motivaci. Člověk by ani netušil, že zrovna takovou největší motivaci může předat právě Bill Gates, kterého řada lidí obdivuje. Poslal do světa totiž několik rad, kterými se vyplatí v podnikání držet. Jaké to jsou?

1) Čas je to nejcennější, co máme

Čas nám mnohdy bohužel nehraje do karet, ale jestli se naučíme s časem dobře nakládat, pak dokážeme veškeré časové nevýhody otočit na naši stranu. Jednou Gates řekl, že bez ohledu na to, kolik peněz máte, nemůžete si koupit více času. Proto se rozhodl s časem dobře nakládat, podrobně si rozvrhl čas, zkoušel to různě, ale nakonec se mu opravdu podařilo převést čas na svou stranu. Pokuste se o to i vy a zvítězíte.

2) Kousněte si víc, než jste schopni rozžvýkat

Pokud se zajímáte o příběh Billa Gatese, tak moc dobře víte, že kdysi slíbil software, který vlastně ještě neměl. To však znamenalo, že budete dostatečně motivovaný k tomu, aby software co nejrychleji udělal a dodal. Byl to samozřejmě risk, ale bez risku nezískáte žádný zisk.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..