youtube krize

Youtube zažívá krizi! Projevuje se i na platech youtuberů

Ještě nedávno by se dalo říct, že nejlépe se dá vydělávat na Youtube. Youtuber, pokud je dobrý a sledovaný, se má jako prase v žitě. Jenže dnes už to tak není, dnes už to všechno svědčí o opaku. Youtube od března letošního roku zažívá krizi, s níž se nedokáže vyrovnat. A dostatečně se to projevuje i na platech youtuberů, kteří najednou musí přemýšlet, jaký byznys je bude živit dál.

Pokud jste se ještě před nedávnem zeptali dětí či teenagerů, čím by chtěli být, až vyrostou, tak se většinou vyslovila odpověď, v níž jste se dozvěděli, že touží být youtuberem. Netoužili po tomto povolání jenom proto, že být známí a populární, ale chtěli být zkrátka bohatí. Dnes už ale opět nevědí. Youtube totiž už není o penězích.

Vše začalo v březnu, kdy se videa na Youtube začaly plnit nenávistným obsahem, který v sobě zahrnoval nejen rasistické poznámky, ale také sexuální narážky či jiné. Odešlo z Youtube řada společností, v nichž viděl Youtube zdroj příjmů díky reklamám, ale najednou, jak byly pryč, Youtube přicházel ze dne na den o několik set milionů dolarů, což se samozřejmě značně odrazilo i na platech těch, kteří pomocí Youtube vydělávali.

Česko plné youtuberů. Jak to s nimi bude dál?

V Česku se pomocí Youtube živilo mnoho mladých lidí. Mnoho z nich si vydělali poměrně slušné jmění, protože mnohým z nich co měsíc putovalo do kapsy několik set tisíc korun. Někteří si dokonce vydělali i několik milionů co měsíc. Jenže díky tomu, že ze dne na den Youtube ztratil tolik peněz, i oni začali ztrácet. Během jedné noci tak přišly o osmdesát procent příjmů. Možná se to může zdát nic, pokud vydělávali i milion, ale pro ně je to stejná hrůza, jako pro nás, když bychom z dvaceti tisíc najednou dostávali jenom osm. Zvykli si na luxus, který najednou budou muset vyřadit ze svého života.

Ten, kdo neinvestoval, prohrál

Naštěstí řada Youtuberů, kteří začínali opravdu před pěti lety, si během těch let vydělali a rozhodli se investovat. Pokud se tak stalo, mají o další byznys postaráno. Pokud však někdo neinvestoval a jen bezhlavě utrácel, bude si muset najednou najít zcela něco jiného, co ho bude živit. Někteří spoléhali na Youtube a právě pro ty je to teď obrovský zásah, který je poslal na úplné dno.

Youtubering jako byznys se v dnešní době vážně už tak nevyplatí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..