největší hotelový řetězec

Největší hotelový řetězec a jeho velké plány

Podnikání na základě franchisingu je dneska už naprosto běžná věc. Prostřednictvím franšíz se rozhodl rozrůst i největší hotelový řetězec na celém světě, který nese jméno „Marriott International“. Nejdříve se jednalo o drobný hotel, ale během let se tento hotel stal opravdu vedoucím ve svém oboru a nyní plánuje opět něco velkého – hlavním cílem je aktuálně posílení v Evropě.

Vše se stalo během loňského roku – tedy během loňského roku se v hlavě ředitelů a vedoucích v hotelu Marriott International začala rodit myšlenka, že by se mohli posunout na trochu vyšší úroveň. Lídr na světovém trhu s hotelnictvím už nyní má velký náskok před ostatními hotelovými službami, ale rozhodně nechce, aby se tento náskok jakkoliv zmenšil, tudíž se raději rozhodli k zásadnímu kroku.

Vloni zatoužili po výrazném posílení v Evropě, a to ve všech kategoriích ubytování, které nabízejí. Už vloni to všechno začalo akvizicí řetězce Starwood zhruba ve výši dvanácti miliard dolarů, díky čemuž se přidala do současného portfolia hotelové společnosti další řada nových firem.

Jaký je plán do konce roku?

Že by si však společnost kladla malé cíle, to se zrovna říct nedá. Do konce roku mají poměrně velké plány, kterých chtějí docílit pomocí franšízy. Letos chtějí udělat co nejvíce proto, aby se během příštího a dalšího roku rozrostl počet jejich pokojů o 300 tisíc. Letos se tedy snaží hlavně o sehnání nových franchisantů, kteří budou chtít spolupracovat a kteří budou chtít splnit tento dvouroční plán.

Pokud by se hotelové společnosti podařilo už do konce letošního roku otevřít či alespoň sjednat další smlouvy týkající se otevření dalších poboček, tohoto dvouročního plánu bezpochybně dosáhnou.

Pár informací o společnosti Marriott International:

Dnes má tato velká hotelová společnost ve svém portfoliu více jak třicet značek a více než 6000 hotelů. Svou působnost mají všude po světě – konkrétně ve 124 zemích celého světa. Nejvíce působí hlavně ve Spojených státech amerických, kde počet hotelů dosahuje čtyř tisíc.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..