Warren Buffet radí

Warren Buffet radí – jaká vlastnost zvýší kariérní hodnotu?

Dnes se do podnikání žene kdekdo. Pokud se i vy ženete do podnikání, měli byste mít na paměti, že je konkurence v dnešním světě, v němž vyrobeno snad úplně všechno a v němž se snad úplně všechno dělá, obrovská, proto musíte mít pár es v rukávu. Několik es pro vás můžou být i rady a tipy od jiných, již úspěšných podnikatelů. V dnešním světě dělá různé přednášky řada z nich, jiní vydávají knihy, v nichž radí začínajícím podnikatelům. Pokud i vy toužíte po takových radách, jen mějte oči otevřené a čtěte třeba tento článek. I v tomto článku vám totiž přinášíme jeden takový tip, a to od Warrena Buffetta – od jednoho z nejznámějších investorů, který je tím nejúspěšnějším.

Právě tento muž moc dobře ví, jak chutná úspěch, ale na druhou stranu je si moc dobře vědom toho, jak vlastně chutná prohra a jaké to je, když si sáhnete na dno. Warren Buffett je dneska jedním z nejbohatších lidí světa – svého bohatství dosáhl obrovskou pílí a neustálým zdokonalováním se.

Za svůj život pochopil, že je třeba mít jednu jedinou vlastnost, která vám pomůže zvýšit vaši kariérní hodnotu. Jedná se o vlastnost, kterou podle všeho je mluvení na veřejnosti.

Co nám může tato vlastnost přinést?

Podle Warrena je mnoho lidí, kteří nemají podnik v takovém rozměru, jak by si představovali, protože zkrátka neumí mluvit na veřejnosti. Stydí se a to je pro podnik skutečně nejhorší co může být. Pokud tuto vlastnost máte, budete z ní čerpat skutečně celý život, tím si můžete být jisti.

Překonejte strach

Jestli o sobě víte, že z mluvení na veřejnosti máte strach, je to podle Warrena v pořádku. Je to totiž vlastnost, kterou se můžete naučit. Strach lze totiž překonat. Když se vrhnete do podnikání, musíte počítat s tím, že se překonáte svůj strach, protože se jistě na začátku tvoření byznysu taky bojíte, zdali to klapne či nikoliv.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..