Chyby v investování

3 chyby, jakých se při investování dopouštíme

Svět investování není svět bez rizika. Pokud se do tohoto světa pouštíme, aniž bychom o něm něco věděli, bohužel děláme tu největší chybu, jaké se můžeme dopustit. To, že jsme amatéři, to bohužel podvodníci vycítí na míle daleko a my pak naletíme na každou hloupou nabídku, díky níž přijdeme na mizinu. Proto se nejdříve pusťme do toho co nejbezpečnějšího investování a zjišťujme si o tomto světě co nejvíce. Hlavně se zkusme vyvarovat následujícím třem chybám, které ve světě investování dominují a které dělá takřka každý.

Samozřejmě takových chyb je mnohem více, ale jsou tři zásadní, které neustále opakujeme. Pojďme si je zmínit, abychom se jich do budoucna vyvarovali.

1) Ignorujeme zkušenosti jiných

Svět investování je plný nástrah a vždy nám mohou pomoct zkušenosti jiných. Bohužel řada z nás si myslí, že zkušenosti jiných jsou špatné a že je raději máme ignorovat. Jenže tak si hrabeme svůj vlastní hrob. Využijme toho, že už někdo chyby udělal, a poučme se z nich. Vyhneme se tak alespoň těm nejzákladnějším nepříjemnostem, které se se světem podnikání vážou. Vždy se přece vyplatí čerpat z osvědčených zdrojů nebo ne?

2) Moc velké poplatky

Samozřejmě v dnešním světě nic není zadarmo, a to ani investování. Pokud chcete investovat, většinou se rozhodujete investovat do výhodných investic. Neobejdete se samozřejmě bez obchodních partnerů, ale ti bohužel zadarmo nikdy nepracují. Jenže to, že s obchodními partnery spolupracujete, jim rozhodně nedává právo, aby si účtovali zbytečně velké poplatky. Vždy si nejdřív zjistěte dopoředu, kolik vás budou stát, a srovnejte to s ostatními.

3) Nejsme dostatečně trpěliví

Každý, kdo se do světa investic žene, musí mít na paměti, že trpělivost je základ. Pokud nejsme dostatečně trpěliví, bohužel ve svět investování ničeho nedosáhneme, protože zkrátka investování je běh na dlouhou trať. Dobrý investor je trpělivý investor – to je pravidlo, které platilo, platí a nadále taky platit bude.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.