Co vadí čechům

Češi jsou s prací spokojeni, co jim ale vadí?

Dnešní svět je bohužel bez zaměstnanců. Zaměstnavatelé hledají zaměstnance, bohužel marně. Proto se alespoň snaží udržet si své stávající zaměstnance, protože si dneska skutečně nemohou dovolit, aby o nějakého z nich přišli. Není se čemu divit, že jsou nyní lidé se svým zaměstnáním spokojeni. Zaměstnavatelé jim nabízejí celou řadu výhod – nabízejí jim možnost pracovat z domova, mnohdy se nabízejí ještě stravenky nebo možnost firemního auta nebo zapůjčení kvalitní elektroniky. Kromě toho se mnohdy setkáme i s benefitem třináctého a čtrnáctého platu. Ovšem právě v penězích je ten hlavní problém – zaměstnanci mohou být spokojeni se svou prací jakkoliv, bohužel výplata je pro ně nedostačující.

Lidé si totiž velice rychle navykli na to, že si mohou vybírat, u koho budou pracovat. Jelikož je v současné době nedostatek pracovníků, už si nemohou zaměstnavatelé vybírat své zaměstnance, ale už si bohužel zaměstnanci vybírají své zaměstnavatele. A rozhodně nejdou k někomu, kdo nabídne málo. Lidé tak moc dobře vědí, že si nyní mohou přát více. Jenže ne každý zaměstnavatel je jim schopný přidat z fleku tři tisíce k platu.

Kolik lidí je v práci spokojených?

Díky tomu, že jsou lidé v zaměstnání skutečně spokojení, tak jim stačí jenom přislíbení vyššího platu. Spokojeno je ve svém stávajícím zaměstnání zhruba 71 procent. Bohužel peníze jsou vždycky problém – žijeme v době, kdy se bez nich neobejdeme, proto mnoho zaměstnanců skutečně navrhuje svým šéfům to, že by jim mohli přidat, a to s tím argumentem, že by je vyšší ohodnocení motivovalo k lepšímu výkonu v práci.

Další zajímavé poznatky vztahující se ke spokojenosti zaměstnanců:

Kromě toho, že většina lidí je v práci spokojena, jsou lidé taky spokojeni se svou pracovní dobou. Jedná se o zhruba dvě třetiny Čechů, kteří jsou se svou pracovní dobou spokojeni. Někteří by dokonce raději pracovali tak, že si přivstanou, ale mohli by tím pádem být brzy doma.

Ranní vstávání nevadí většině Čechů. Právě tito ranní skřivani převažují nad sovami, kterých je jenom osm procent.

Napsat komentář