Vytvořte si finanční rezervu

Vytvořte si finanční rezervu!

O České republice se všeobecně ví, že se jedná o zemi, která neustále utrácí. Lidé zde neumí šetřit, protože se neradi omezují. To, že by se jednou mohli dostat do situace, kdy zákon schválnosti zavelí, že mají výpověď nebo budou mít nemocnou nohu, tudíž peníze z nemocenské nepřijdou zrovna rychle a oni budou muset nějak vyžít z mála, to už je netrápí. Omezení a to, že by si jednou mohli odepřít něco, co by chtěli – to je trápí mnohem více.

Řada obyvatel naší země však ani nemá například finanční rezervu, která je v dnešní době opravdu potřeba. Přece jen se ze dne na den může pokazit pračka nebo například lednice a bez těchto spotřebičů v domácnosti nelze žít. Jenže se nejedná o zrovna levné záležitosti. Je nutné zmínit, že takové záležitost vážně hodně stojí, proto bez finanční rezervy bychom jen stěží dokázali koupit novou pračku nebo lednici. Pakliže navíc bezmyšlenkovitě utrácíme, není se čemu divit, když danou finanční rezervu nemáme možnost vytvořit.

Pakliže byste se však chtěli napravit a zkusit si něco našetřit stranou, není nic jednoduššího, než se řídit následujícími tipy, triky a radami, které nás dovedou ke značnému jmění, jež bude určené pouze pro akutní případy.

Nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem, jak vytvořit finanční rezervu, je stále si odkládat

Každý máme jistě bankovní účet, který má své internetové bankovnictví. Právě internetové bankovnictví je skvělé v tom, že si sami můžete disponovat se svými financemi. Řada bank navíc nabízí i to, že se mohou během chvilky udělat několik spořicích účtů, s nimiž si můžete sami nakládat, jak uznáme za vhodné. To, že se musíme zavazovat nějaké bance s tím, že každý měsíc si musíme odkládat danou částku – to je hloupost. Nyní se můžeme soustředit na to, že si můžeme odkládat vždy tolik, kolik uznáme za vhodné. Částka by měla být ovšem přece jen co měsíc zhruba stejná, abychom z ní nepolevili. Ovšem na druhou stranu se musí jednat o sumu, která  nás daný měsíc nezruinuje a bez níž se obejdeme.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.