MasterCard

MasterCard testuje placení pomocí otisku prstů

Každý z nás má jistě svou banku. Mít v dnešní době bankovní kartu je naprosto obyčejná věc. Bez kreditní karty by to opravdu nešlo – navíc placení pomocí karet je mnohem jednodušší, než abychom si stále museli vybírat hotovost. Samozřejmě s hotovostí je to problematičtější a navíc, když nás přepadnou a ukradnou peněženku, k částce na kartě se jen tak nedostanou. Samozřejmě jsou kreditní karty také skvělé už zejména u teenagerů, kterým rodiče musí platit cestovné do školy, dále obědy a ještě jim musí dávat nějaké to kapesné. Pakliže jim zřídí například jen debetní kartu, mohou se studenti naučit řádně hospodařit. Co měsíc jim přijde na účet suma, se kterou musí platit a se kterou si musí vystačit po dobu celého měsíce. Samozřejmě je to pro ně někdy opravdu těžké, ale rodiče jsou v tomto neoblomní, protože se zkrátka rozhodli, že tuto životní lekci svým ratolestem vážně dají, aniž by jim povolovali pravidla.

Banky se navíc v dnešní době snaží jakkoliv zjednodušit placení. Placení kartou je navíc dnes velmi oblíbené a už málokdo platí v hotovosti. Samozřejmě v hotovosti se platí například v dopravních autech, ale to je asi tak všechno. Kartou se dnes vážně může platit už kdekoliv. Aby však toto placení bylo ještě jednoduší a na jednu stranu také mnohem bezpečnější, rozhodla se konkrétně společnost Mastercard pro jistou inovaci. Pustila se do testování nového způsobu placení, který bude založen především na placení pomocí otisku prstu.

Bude se jednat o zásadní změnu

Mastercard najednou bude mít značné výhody oproti jiným bankám a jiným poskytovatelům karet. Různých startupů bylo zkoušeno v poslední době opravdu mnoho, ovšem pouze tento se začal testovat s rapidními úspěchy. Tento způsob placení je totiž nejen moderní a poměrně jednoduchý, ale také na druhou stranu i velmi bezpečný. Tuto technologii platebních karet se testuje z toho důvodu, aby bylo prokázáno, že není potřeba ani PIN kódu, ani jiného podpisu, a to ani při velké částce. Přece jen svůj otisk prstu má každý jiný, proto jiné zabezpečení není nutné.

Zásadní výhodou je zejména to, že není potřeba aktualizovat terminály. Vše by se po testování pouze integrovalo do současného systému karet. Nevýhodou by však pro někoho mohla být nutnost osobní návštěvy banky.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.