Lidé v nouzi

Lidé v nouzi budou mít možnost najít si práci

Najít si zaměstnání je pro mnohé lidi opravdu těžké. I když se nyní potýkáme v České republice s nedostatkem pracovní síly, přesto po nás zaměstnavatelé chtějí, abychom nějak prokázali to, že umíme přesně to, co od nás požadují. Většinou je také zajímá zapálenost do daného oboru, a jestli dokážeme přinášet skvělé nápady, které by jejich společnost opět posunuli trochu dále. Výhodu mají jistě ti, kteří spadají do těch oborů, které momentálně vykazují nedostatek pracovní síly. Jedná se tedy o veškeré profese v průmyslovém odvětví, protože ta se hledají především dělníci nebo také ředitelé staveb či podobní pracovníci. Dále vás ocení, pakliže máte například znalosti z informační technologie a žádaní budete i tehdy, pokud umíte němčinu na úrovni alespoň pokročilého mluvčího.

Ostatní mají celkem problém, protože najít si práci nebude tak snadné. Velkou příležitost však nyní dostanou především lidé v nouzi, kterým se díky regionálnímu projektu Úřadu práce v Ostravě uskuteční jejich velký návrat do běžné společnosti. Jedná se o skupinu zhruba sedm set osob, které byli z Moravskoslezského kraje vyloučeni. Celý tento projekt nese název „Příležitost dělá zaměstnance“.

Co je podstata projektu?

Celá podstata tohoto výjimečného projektu spočívá především v individuálním či ve skupinovém poradenství, které je šité na míru pro konkrétní klienty. Během padesáti osmi hodin určitého vzdělávání absolvují zúčastnění motivační kurzu, dále také kurz finanční gramotnosti, dále taky základy pracovního práva a mimo jiné také podstoupí výuku počítačových dovedností. Tyto aktivity jsou následně doplněny také o rekvalifikační kurzy, dále také o pracovní diagnostiku s psychologem a následně vše bude završeno prací na zkoušku, kdy během úspěšného a spokojeného průběhu dostane daný člověk jistou pozici v jistém zaměstnání.

Tento projekt sklízí zatím obrovské úspěchy. Ty se totiž prolínají především na tom, že jsou spokojeni nejen zaměstnavatelé, ale také například samotní klienti. Už přes sto klientů, kteří podstoupili tento kurz, spokojeně pracuje ve stálém zaměstnání a říkají, že jsou velmi rádi, že mohli tento projekt úspěšně podstoupit a dokončit jej.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..