Co nikdy neuslyšíte

Co nikdy neuslyšíte od úspěšných podnikatelů?

Být úspěšným podnikatelem stojí řadu peněz. Lidé uvažují nad tím, jak se takovým podnikatelem stát, ale chce to jen prvotní odhodlání a chuť riskovat a pak následné stálé učení se novým věcem. Bez růstu podnikatele by totiž samotný podnik růst nemohl, proto musí podnikatelé dbát na to, aby se učili a ponaučovali ze svých chybných rozhodnutí, kterých se dopustí.

Úspěšní podnikatelé pak následně píšou i knihy, díky kterým se začátečníci v tomto oboru mohou přiučit novým věcem. Mnohé rady a tipy jsou vážně velmi dobré, protože nás mnohdy dostanou z úskalí, do kterých se během podnikání dostaneme. Čtení není ztrátou času, jak si mnoho lidí myslí, ale jedná se o skvělé využití svého času. S časem se musí dobře nakládat a čtení je velmi dobré využití takového času.

Řada podnikatelů se však drží několika svých zásad, které zjistili například od jiných úspěšných lidí nebo si na ně přišli sami. Všichni se ale v konečném důsledku shodují na tom, že nikdy nevypustí z úst několik vět. O jaké věty se jedná?

• Neuspěju, nedokážu to

Přesně tato slova v sobě nesou minimální sebedůvěru, která je však v podnikání naprosto potřeba. Bez toho aniž byste si věřili, se opravdu nedokážete vyhoupnout až na úplný vrchol vašich snů, který jistě chcete ve svém podnikání dosáhnout. Pakliže si nebudete věřit vy, nebude vám věřit nikdo jiný. Proč? Protože nebudou vědět, jak na to. Ukažte jim, jak ve vás mají věřit a všichni ostatní to udělají. Jen zahoďte ze svého slovníku slova, že to nedosáhnete a že na to nemáte.

• Není to moje chyba

Každý podnikatel nikdy nevypustí z úst to, že to jeho chyba nebyla. S podnikáním přichází i odpovědnost za své chyby a ty se opravdu musí přiznat. Bez přiznání to nepůjde, protože hledání viníků stojí nejen čas, ale také peníze a taky vaši společnost. Přiznejte, že jste udělali chybu a poučte se z toho. Nikdo bezchybný z nebe nespadl a ani vy nejste bez chyb. Přiznejte si tento fakt a vaše cesta podnikání bude o velkou tíhu lehčí.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.