Úroky hypoték rapidně stoupají

Úroky hypoték rapidně stoupají

V životě každého z nás přijde chvíle, kdy se rozhodneme pro své vlastní bydlení. Takové bydlení však něco stojí. I když jsme do jistého věku žili například v bytě, rozhodli jsme se, že je konečně na čase splácet ne nájem, ale spíše hypotéku. Přece jen budeme vyhazovat co měsíc peníze do svého vlastního bydlení, nikoliv pouze do druhé kapsy někomu jinému. Je důležité si navíc uvědomit, že raději se bude investovat do vlastního, než do cizího.

Na tento fakt přijdou však lidé až kolem třiceti let, což je pro mnohé opravdu nevýhodné řešení. Splácet hypotéku tedy budou opravdu velmi dlouhou dobu. Doporučuje se většinou žádat o hypotéky do dvacátého osmého roku života, kdy se stále ještě vyplácí to, že většina lidí nemá svou vlastní rodinu, tudíž výplata může přece jen putovat na splácení hypotéky. Dříve to však s hypotékou bylo mnohem snazší než nyní – nyní se do tohoto všeho vložila i Česká národní banka a najednou získat hypotéku bude opravdu velký oříšek, který může trvat několik měsíců.

Navíc jsou hypotéky stále dražší

Navíc se setkáváme s faktem, že hypotéky jsou čím dál dražší. Může za to také i stále rostoucí ceny bytů, domů a pozemků. Sice Česká národní banka ukončila intervence, ale i nadále budou úroky z hypotéky rapidně stoupat. I přes tento zádrhel, který přináší mnohem větší a delší splácení není důvod, proč by lidé do hypotéky neměli chodit. Řada lidí opravdu touží po svém vlastním příbytku a raději využije této situace, protože příští rok může být opět všechno zcela jinak.

Nyní je průměrná úroková sazba hypotéky zhruba jedno celá devět procenta. Toto vyplývá z údajů Fincentrum Hypoindex, který už nějakou tu řadu let sleduje úrokové sazby hypoték u bank. Navíc podle jejich poznatků se také stále zvětšuje zájem o úvěry. Dokonce se jedná o rekordní počet zažádání. Pouze v březnu si o hypotéky žádalo přes deset tisíc lidí.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.