pracovat jako youtuber

Vyplatí se ještě pracovat jako youtuber?

Dneska se dá pracovat opravdu v jakémkoliv oboru, ovšem nejvíce se volí to zaměstnání, které se dá vykonávat z domova. Nejlepší volbou je tedy pracovat jako youtuber. Vyžaduje to sice umění s programem videí, dále taky trochu kreativity, abyste nadchli své diváky, a samozřejmě celkově nápady, bez kterých by to nešlo už vůbec.

Mnoho lidí má za to, že youtuber má vystaráno na celý život. Pokud je sledovaný, měsíčně mu do kapsy může putovat i několik milionů korun. Sice mnoho lidí nechápe, kde se ty peníze vlastně berou a kdo je vlastně platí, ale důležité je, že jsou placeni. Díky tomu, že nemají zrovna malou výplatu, se chce stát youtuberem dneska každý, ale je to dobrý nápad nebo je to už profese, která se řítí do záhuby?

Pokud si kupujete časopis Forbes a neprošvihli jste zářijový výtisk, pak jste si mohli přečíst o tom, jak to dnes s youtuberingem vlastně je. Jestliže jste tento díl prošvihli, zhodnotíme vám, jestli je dneska stále výhodné být youtuberem či nikoliv.

Youtuber jako povolání? Ne, díky

Youtube dneska zažívá krizi. Podle aktuálních youtuberů, kterým co měsíc putovalo z jejich videí i několik milionů korun, říkají, že prožívají krušné časy. Najednou si totiž musí uvědomit, že musí dělat ještě něco jiného, protože Youtube už nebude představovat jejich příjmy, které je uživí. Takřka přes noc musel Youtube smazat nespočet videí, protože v sobě nesly nepřijatelný obsah. V mnohých videích byla narážka na muslimy, v jiné, rasistický vtip, v jiném videu se našli sexuální narážky nebo nadávky. Youtubeři tak najednou přišli přes noc až o osmdesát procent jejich příjmů.

Být youtuberem se dnes už tedy nevyplatí. Nikdo z těch stávajících neví, jaká videa vlastně točit, protože žádný slovník zakázaných pojmů, které se ve videu nesmí vyskytovat, neexistuje.

Youtube byl slibná budoucnost, ale časy se mění

Ještě před pěti lety bychom mohli říct, že youtubeři se budou mít v budoucnu nejlépe, takřka jako prase v žitě. Jenže časy se mění. Dneska youtube už nemá slibnou budoucnost ani trochu. Youtube nyní kontroluje většinu videí, nemůže si dovolit dostat pokutu a opět přijít tak o několik set tisíc dolarů korun.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..