průměrná mzda 2018

Jaká bude průměrná mzda v roce 2018?

Jelikož je už takřka celý podzim za námi, je načase, abychom se zaměřili nad novinkami a změnami, které nás budou čekat zanedlouho, za pár měsíců – v Novém roce. Pojďme se nyní zamyslet nad průměrnou mzdou, která nás jistě hodně zajímá.

Kolem peněz se přece točí aktuální svět. Lidé chodí do práce hlavně kvůli pravidelnému příjmu, to, jestli je to baví či naplňuje, je bohužel až na druhé koleji. Člověk by řekl, že s rostoucí ekonomikou se také přilepší všem i po finanční stránce, ale bohužel to tak není. Po finanční stránce se přilepšuje jenom díky aktuálnímu zdražování běžných potravin, tudíž to vyjde naprosto nastejno.

Otázkou tedy zůstává, jestli se máme nebo nemáme nad průměrnou mzdou v příštím roce vůbec pozastavovat či nikoliv. Mnoho lidí si může myslet, že se zvýšením průměrné mzdy přijde i zvýšení dalších potravin či něčeho dalšího.

Zvýší se či sníží průměrná mzda v příštím roce?

Všeobecný vyměřovací základ by se měl pohybovat kolem 28 250 korun. Je to tedy jisté navýšení oproti minulému roku. Co se týče přepočítacího koeficientu pro účely důchodového zabezpečení, tak se jedná o částku 1,062.

Tyto údaje už jsou schváleny vládou. K tomuto schválení došlo konkrétně na konci letošního září, konkrétně 25. září tohoto roku. Účinnost nabudou od prvního ledna roku příštího.

Že by přišlo polepšení? Jaký je konkrétní rozdíl mezi současnou průměrnou mzdou a tou budoucí?

Průměrná mzda se tak v příštím roce zvedne zhruba o tisíc korun. Co se týče přepočítacího koeficientu pro účely důchodového zabezpečení, jedná se o navýšení o zhruba tři setiny. Samozřejmě se společně s tímto zvýší i redukční hranice pro účely nemocenského pojištění, dále pak pro účely důchodového pojištění.

Od průměrné mzdy se také bude odvíjet i výše příjmů sníženého o výdaje zakládající OSVČ, která má vedlejší činností účast na důchodovém pojištění.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..